ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Čím bych chtěl být?

Čím bych chtěl být? Upřímně, ještě nevím. Touto otázkou se zabývám již delší dobu a napadla mě již spousta možných zaměstnání. Některá velmi zajímavá mi neustále vrtají hlavou. Často si říkám: Co třeba doktor? Ano, velmi dobré zaměstnání, hodně nových věcí a určitě bych se nenudil. Jenže pak si vzpomenu na moji nechuť k učení a tato myšlenka mě rychle přejde. To se mi stává docela často... Také se bojím, abych kvůli známkám nemusel jít studovat na průmyslovou školu - stát se truhlářem nebo něčím podobným by se mi totiž vůbec nelíbilo. A tak se chci držet mého největšího snu: Živit se hokejem.

Podle mého názoru je hokej nejlepší sport na světě. O tom se dá jistě spekulovat, nicméně o tom, že ho miluji, se se mnou nikdo hádat nemůže.
Určitě se ptáte, proč zrovna hokej? Tento krásný sport mě prostě baví.

Budu-li ale uvažovat reálněji, co kdybych vyzkoušel třeba nějakou ekonomickou školu nebo obchodní akademii?
Díky tomuto druhu škol by ze mě mohl být velice užitečný hokejový manažer. Myslím, že tato práce by mi byla hodně blízkou. Bavilo by mě uzavírat smlouvy s profesionálními hráči nebo trenéry, dělat finanční plány či vypisovat motivační odměny. Avšak velkou nevýhodou tohoto povolání jsou ty hory papírů, co by mi ležely neustále na stole a já bych je musel všechny přečíst a vyvodit z nich nejlepší možné řešení.
Další uskutečnitelnou možností je stát se hokejovým trenérem. Tato možnost pro mě znamená zadní vrátka, kdybych se nemohl živit jako hráč, eventuálně jako manažer. Určitě bych neměl nervy hráčům tisíckrát vysvětlovat jednu věc, proto si také vážím našich trenérů, rodičů a v neposlední řadě učitelů, že je mají. Pro mě hodně znamenají klady tohoto zaměstnání: Budování taktiky týmu, tvoření obraných dvojic a útočných řad, komunikace a povzbuzování hráčů, ale i zuřivost či radost publika.
Také by mi nevadilo pracovat jako masér nebo jako nějaký jiný člen týmu.

Podle mého názoru bych se měl držet tohoto snu. Výběr zaměstnání je doopravdy těžký, ale hlavně velice důležitý úkol. Určitě bych nechtěl skončit někde na ulici, uklízet po lidech a závidět jim jejich dokonalé životy. Hokeji sice nebudu věnovat vše, ale bude to má priorita.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím bych chtěl být?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)