ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Chyba rodičů, nebo téhle doby?

Děti v první třídě místo knížky do ruky berou tablet a rodiče nechápou, proč jejich dítka nemají lepší známky z češtiny, protože za jejich dob jednička z češtiny byla samozřejmostí. Moje paní učitelka na základní škole vždy říkala, že knihy jsou lepší než filmy. A my jí nevěřili, protože my-děti automaticky, netuším proč, svým paním učitelkám nevěříme. Asi je to jednodušší, než měnit své návyky.
"Ony nechápou, že už je jiná doba," říkali jsme si pokaždé, když se nám pokoušely promluvit do duše. Pravdou však je, že knihy souvisí se vším. Mám za to, že lidé, co čtou knihy, jsou inteligentnější. Knihy rozvíjejí osobnost.

Vraťme se k tomu, že děti mají špatné známky. Rodiče na ně řvou, zabavují jim mobily, tablety a veškeré podobné vymoženosti. Dobrá tedy, snaží se s tím něco dělat, ale místo řvaní by si měli uvědomit, že to je vlastně jejich vina. O tom, že elektronika pro děti není vhodná, se hovoří už nějakou dobu. Jak dětem vysvětlovat, že mobily pro ně nejsou dobré, když jim je sami kupují? Copak si rodiče neuvědomují to, co já si uvědomuji ve svých 16 letech, že dětem do ruky patří knížka, aby správně rozvíjely svou osobnost?

V téhle době je to ale těžké v tom, že když dítě nemá tablet a čte knihy, tak je v očích svých vrstevníků za podivína. Někteří drazí rodičové si tenhle problém skutečně uvědomují, ale také to nemají jednoduché, protože věčně slyší: "A proč bych nemohl mít tablet, když tamhle Mařenka ho má."
Rodiče by v tomhle směru měli být neoblomní. Možná že většina povolí právě z toho důvodu, že své dítě nechce omezovat. Přitom je to pro jejich dobro, ale to jim jaksi nevysvětlíte.

Je to těžké jak pro dítě, tak pro rodiče. Řešením by teoreticky mohlo být, že by všichni rodiče začali místo tabletů za tisíce kupovat knížky za pár stovek. Děti by určitě také více chodily ven a měly by dostatek času věnovat se svým zájmům. Avšak tohle řešení teď už nejspíš není možné.
Tak nevím, zdá se, že tento problém nemá jednoduché řešení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Biann, 12.02.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chyba rodičů, nebo téhle doby?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­