ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.44
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Chtěla bych zastavit čas

Chtěla bych zastavit čas, udělat krok zpět, rozhlédnout se kolem sebe a vidět, co se změnilo. Kdo do tohoto světa přišel s očekávání a kdo náhle bez ohlášení odešel. Kdo se stihl rozloučit se svými blízkými, než odjel ráno do práce, aniž by tušil, že je to jeho poslední cesta z domu. Kdo na smrtelné posteli odpustil hříchy lidem, kteří mu ublížili a zda se nakonec usmířili. Těchto otázek by mohla být spousta, ale už je neovlivníme - je to minulost.

Kdybych mohla opět spustit čas jako filmovou pásku, zajímalo by mě, kolik lidí si toto uvědomí a změní svůj přístup k životu a blízkým, protože nikdy neví, kdy je vidí naposledy.

Myslíte si, že chlápek, jenž vyšel ráno z domu a zabručel cosi na svoji ženu o ranní snídani a nato práskl dveřmi, věděl, že za pár minut po nastartování svého auta do něj narazí auto další? A že poslední slova, která řekl milované ženě, byla, ať jsou ty tousty příště více křupavější? Ne, nic z toho netušil. Při nárazu blatníku protijedoucího auta do svého, se mu určitě ve zlomku sekundy promítl celý život před očima. Uvědomil si, co před chvíli řekl své manželce? Chtěl by to změnit? Říct jí: "Miláčku, snídaně byla dobrá, ale nechej ty tousty příště v toustovači déle." Asi ano, ale to se už nedozvíme a ani neovlivníme.

Čas se nedá zastavit jako film, upravit nevhodný scénář nebo přeobsadit hlavní hrdiny příběhu. Na toto si čas ani život vhodnou chvíli nevybírají. Ať v těchto tragických situacích, tak i v běžném životě. Každý školák by chtěl někdy ráno v posteli zastavit čas, vyspat se dorůžova a pořádně se naučit na písemku, která ho čeká hned první hodinu. Ale nejde to.

Jediné, co z tohoto vyplývá, je to, že co musíš, nebo chceš, udělej hned. Nešetři každý den milými větami na lidech, které máš rád. Nečekej na vhodnou chvíli, kdy to uděláš nebo řekneš, protože chvíle je taky jednotkou času a není zrovna objektivním měřítkem. Nikdy nevíš, co se právě za tu CHVÍLI stane, tak to udělej hned, ať pak nelituješ, že je pozdě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendy, 17.08.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chtěla bych zastavit časMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­