ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Chtěl bych být slavný?

Chtěl bych se v následující slohové práci zamyslet nad tím, jestli je dobré být slavný, jaké jsou toho výhody i nevýhody a jestli bych já sám chtěl být známý.
Samozřejmě, slávu si musí každý člověk nějak získat. Někdo vyniká ve sportu, jiný zase krásně zpívá. Tak jako tak, úděl být slavný rozhodně není pro každého.

Za hlavní kladný bod v tomto případě považuji to, že člověk pravděpodobně dělá to, co jej baví. Kupříkladu jste vždycky rádi hráli fotbal - a teď je z vás slavný fotbalista...
Dalším přidruženým pozitivem bývá, že za to, co vás baví, berete navíc spoustu peněz a máte velkou moc ovlivňovat lidi. Píšete třeba statusy na sociální sítě, kde vás sleduje až několik tisíc lidí.

Ale tak jako všechno na světě, má i sláva své zápory. Tím hlavním, který bych zde chtěl uvést, je bezesporu ztráta soukromí. Neustále vás jako superhvězdy sledují fotografové a různé bulvární plátky přímo čekají na vaši chybu, jen aby o vás mohli něco napsat.

I přes možná negativa bych sám slavný být chtěl. Nedělám si dětské iluze o tom, že jednou onu slávu opravdu získám, ale kdybych se v něčem mohl stát známým, nebyl bych určitě proti. Z mé volnočasové aktivity by se najednou stala profese, jež by mě bavila, a peníze, které bych za ni dostával, by nebyly nikterak malé...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 02.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chtěl bych být slavný?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­