ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Chleba vs. rohlík

- zamyšlení/fejeton

V úvodu bych chtěl říci, že toto zamyšlení jsem si vybral opravdu pečlivě, a domnívám se, že je opravdu důležité. V dalších řádcích tento minisouboj více rozvedu.

Moderní člověk to má v životě opravdu nelehké. Nebo snad ne? Tolik úkolů a tolik rozhodnutí, které dnešní člověk musí podstupovat den co den. Těžká rozhodnutí provázejí člověka celým jeho životem. Vybral jsem si jedno z nich: Rohlík? Či chléb? Já vím, možná se Vám bude zdát, že jsem si ukousl moc velké sousto (ani rohlík ani chleba pozn. autora), ale někdo tuhle, podle mě jednu ze základních otázek, rozlousknout musí.

Představme si modelovou situaci, je krásné sobotní ráno a obyčejní lidé jako Vy a já právě vstáváme. V žaludku cítíme ten nepříliš pěkný pocit prázdnoty a tak vyrazíme každý do svého skladiště jídla. A tam, jak jsem již zmiňoval, je chudák obyčejný člověk zase stresován. Máme tu další ze základních otázek: Kam si namažu máslo? Co myslíte vy? Na chleba? Nebo na rohlík? (přítomnost housek je irelevantní - každý přece ví, že křupavé housky jsou nejlepší pozn. autora)

Osobně ať si každý vybere dle své chuti, ale otázkou zůstává, jestli to nějak neovlivní zbytek jeho života? Co se může stát, když si člověk dá k snídani místo krajíce chleba dva rohlíky s medem? Co se může stát? Budu tak neskonale hodný a prozradím Vám to... Všechno... Od drobných věcí jako je facka od pohledné blondýnky za to, že jste ji vyděsili mluvením s plnou pusou či vyhazov z práce v důsledku špatné hygieny (rohlík mezi zuby) nebo trošku horších věcí, jako je například pár zlomenin po bouračce v důsledku vašeho nedbalého kousání do chleba anebo to může dojít až ke smrti z důvodu zadušení tvrdou kůrkou chleba. A proto by si každý člověk této planety (Země pozn. autora) měl ve své hlavě zvážit toto těžké rozhodnutí. Jestli si dá rohlík nebo chleba.

Já osobně jsem došel k závěru, že je úplně jedno, na který z těchto dvou pokrmů si namažu mou oblíbenou nutellu, hlavně když budu spokojený. Domnívám se, že by se lidé neměli pozastavovat nad zbytečnostmi jako je například téma: "Co bude k večeři?" či "Co si mám vzít na sebe?" Mnohem, ale mnohem důležitější je žít, žít podle svého vědomí a svědomí...užívat si život jaký je....neotesaný, drsný, proměnlivý.....prostě se domnívám, že lidé by se neměli zabývat a zdržovat se zbytečnými otázkami, kterými tu hemžím, ale měli by se soustředit na život. Na svůj život. Na to co člověka baví. Tak nechte toho čtení, tyhle věci Vám stejně jistě už docvakli a mazejte ŽÍT!

Dodatek: V příštím díle se podíváme na téma: háčkování vs. pletení...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chleba vs. rohlíkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)