ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Chcete se seznámit?

  • poznávání v internetovém světě

"Moniko, jak jste se s Honzou poznali?" Otázka, na kterou se vás zeptá nejeden člověk. Otázka, na níž existuje nespočet odpovědí.
Mnoho mých kamarádů a známých se většinou poznalo díky svým kamarádům nebo na střední škole, kde spolu randili a plánovali svou budoucnost. Já a Honza do této kategorie ale nespadáme.

Nástupem moderních technologií se způsob seznamování velice změnil. V dřívějších dobách se lidé poznali až osobně - tzv. Face-to-Face - a většinou to pro dívku neznačilo nic dobrého. Kdo by se taky chtěl vdát za někoho, koho sotva zná?
Nástupem moderní doby se vše změnilo! Nastala éra takzvaných on-line seznamek. Lidé si zakládají své profily, kde většinou najdeme jejich fotku a základní informace o nich. Jde o něco podobného jako Facebook, ale s odlišnou funkcí.
Právě touto cestou jsem poznala svého prince na bílém koni. Nesmíte to brát doslova, protože koně nemá, ale jistě chápete, co tím myslím. Psali jsme si spolu přibližně tři týdny, poté jsme se viděli osobně a ihned mezi námi přeskočila jiskra. Láska na první pohled...

Mnoho lidí má averzi k seznamkám. Podle nich je to jednak nebezpečné, jednak neosobní. Někteří lidé zase seznamky doporučují. Díky nim našli dokonalou partii pro sebe. Ač se to bude znát zvláštní, i já jsem patřila k těm, kteří tento způsob "spojení" mezi lidmi zavrhovali. Jenom ten pocit, že bych měla sedět celý den za počítačem a kontrolovat, jestli někdo neokomentoval můj profil nebo zda mi někdo nenapsal, jsem odmítala. Naštěstí moje nejlepší kamarádka přišla s návrhem, že mi pomůže někoho najít. A jsem jí za to doteď vděčná.

Seznamovaní po internetu je v dnešní době velmi rozšířeným trendem a neustále se vyvíjí. Kdo ví, třeba v budoucnu bude možné seznamovat se přes virtuální realitu. Ani byste nemuseli chodit na rande osobně. Jen byste si nasadili brýle a měli dotyčnou osobu před sebou.
Co myslíte, jak podle vás bude vypadat budoucnost seznamování?

V poslední řadě pár rad na závěr.
Dávejte si pozor, co všechno o sobě uvádíte na profilu a jaké fotky vkládáte. Určitě si tam, děvčata, nenahrávejte fotky bez make-upu. Nechcete přeci své nápadníky odehnat už při prvním kliknutím na váš profil. Samozřejmě nechoďte ven jen tak s někým. Nejprve si dotyčného či dotyčnou proklepněte a až potom se jděte procházet růžovými sady. Určitě byste se nerady procházely peklem.
A úplně poslední rada: buďte trpělivé, chce to čas. Vždyť z Angeliny Jolie se taky jen tak nestala herečka ze dne na den.

Hodně štěstí vám všem!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chcete se seznámit?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)