ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Chat, fórum, ICQ...

Můj postoj k nim je dost jednoznačný, obdobný jako k řadě jiných věcí: Dobrý sluha a zlý pán.
Všechno na světě se dá využít a všechno se dá i zneužít. Protože význam věcí není v nich samotných, ale dáváme jim ho my, lidé.

Já tyto kanály docela rád využívám. Nejvíce ICQ, to je jako běžný pokec. Nerad naopak mám chat - tam se většinou jen plká. Je to jen takový slovní balast.
Elektronické komunikační kanály mají několik výhod. Můžete jimi komunikovat s člověkem, který je na druhém konci světa. To je nesporná vyhoda. Můžete být v docela dobrém kontaktu s někým, kdo je odjinud. Další výhodu vidím v tom, že jejich pomocí se lze seznámit se spoustou zajímavých lidí (téměř každý člověk je něčím zajímavý!).
Nevýhodou je zdlouhavost komunikace a nepřenášení emocí. Ale když je na druhém konci někdo jen trochu spřízněný, pak i ty emoce jdou.
No a pak je tu ta často omílaná anonymita. Na tu je můj názor nejednoznačný. Vidím to asi takto: Je-li anonymita pro někoho dobrá k tomu, aby překonal ostych, pak sláva za ní. Nepokládám však za dobré, pokud ji někdo zneužívá k vytvoření falešné identity (nebo identit). Ale je to jeho volba, neupírám mu na ni právo. Jen si prostě myslím, ze tím nenadělá nic dobrého, že se to obrátí proti němu. Zavírá sám sebe do svého virtuálního světa, který se čím dál víc vzdaluje realitě.
Teď mi můžete vytknout, že si protiřečím, když sám tu vystupuji pod nic neříkajícím nickem. Ano, máte častečně pravdu. Ale u mě je to dané zaprvé z historických důvodů - nick jsem si zvolil, když jsem se s Internetem seznamoval, a teď už by bylo hloupé si ho měnit. A zadruhé (a to hlavně) nejde podle mě o nick, ale o názory, které pod ním prezentuji. Já osobně nejenže vždy říkám pravdu, ale snažím se ji vždy říkat i tak, abych ji mohl bez uzardění zopakovat adresátovi i přímo do očí. A to je myslím to nejpodstatnější...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chat, fórum, ICQ...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­