ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Četli vám rodiče, když jste byli malí? A budete i vy číst svým dětem?

Za můj kladný vztah ke knihám vděčím hlavně svým rodičům. Ti mi předčítali knížky už odmalička, a tak se jim podařilo u mě vypěstovat náklonnost k literatuře - ze začátku sice jen k pohádkám, ale postupem času, když už jsem uměla číst sama, se můj zájem zaobíral všemi možnými druhy literatury, od dobrodružných knih přes dívčí romány až po kriminální příběhy a detektivky.

Každý člověk vyhledává jiné literární žánry - ať už jde o smyšlené příběhy, virtuální světy sci-fi povídek, zpovědi obyčejných lidí nebo třeba kriminální dramata. Já osobně beru knihu nejen za přítele, který mi vyplní volný čas, ale také za prostředníka ve vzdělání a chápání světa. Díky knize mohu nahlédnout do dávné historie, nedávné minulosti, ale i do problémů současnosti.

V dnešní době, kdy je možné na Internetu číst a stahovat elektronické knihy, si leckdo myslí, že klasická kniha nemá budoucnost. Já se však domnívám, že klasickou knížku ve vazbě jen tak nic nenahradí. Možná je to spíše konzervativní názor, ale tištěná knížka podle mě zůstane ještě dlouho nejen mým přítelem. Nedokáži si vůbec představit, že bych knihu již nemohla vzít do ruky a listovat v ní. A co víc, klasická knížka se dá číst i při výpadku proudu třeba u svíčky! Čtení v takové atmosféře je úžasné.

Knihám vděčím za to, čím jsem a čím budu. Nalezla jsem v nich odpovědi na své otázky a můj pohled na svět dostal svůj rozměr. Až jednou budu mít rodinu a děti, určitě je budu vést ke knihám tak, jak to udělali mí rodiče. A myslím si, že tím nemohu nikdy nic pokazit....

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 07.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Četli vám rodiče, když jste byli malí? A budete i vy číst svým dětem?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­