ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Češi a strava

V České republice žije nadměrné množství obézních lidí. V této skutečnosti vás utvrdí to, když si zkusíte udělat výlet do nějakého supermarketu, kde se schází velké množství osob. To najednou zjišťujete, že jsou téměř všichni obézní. Zajímalo by vás, jak je to možné? Stačí, když jedním očkem nakouknete do jejich nákupních vozíků. Spousta slaniny, sýrů, masa, slazených nápojů a dalších nezdravých věcí.

Jenže je těžké odolat, když to, co je nezdravé, je zároveň i dobré. Spousta lidí žije v představě, že zdravá jídla se nedají jíst, že jde jen o odporné věci, i když častokrát je opak pravdou. U každého nezdravého jídla existuje jeho zdravá náhrada. Třeba místo řízků, které většina lidí miluje, je daleko lepší si udělat plátek masa na olivovém oleji. Je to daleko zdravější a chuťově srovnatelné. Navíc, nikdo z obézních lidí nechce jíst zeleninu a ovoce, přitom ty by měly být jedněmi ze základních potravin našeho jídelníčku. Už jen kvůli vysokému obsahu vlákniny a vitamínů. Samozřejmě obezita u lidí je z velké části způsobená i z nedostatku pohybu, ale nikdo nemůže být hubený, dokud radikálně nezmění svůj jídelníček.

Většině lidí se do žádných diet nechce, a když už se odhodlají, jejich dieta vypadá tak, že jsou o hladu a celý den nic nejedí. Samozřejmě je to takto špatně. Každý člověk by měl jíst všeho s mírou a rozhodně není dobré se ládovat od rána do noci slaninou. To pak trpí celé tělo od srdce až po klouby. Jenže problém je, že zdravá jídla nejsou tak dobrá jako ta nezdravá. A proč bych měl jíst salát, když mám doma slaninu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Češi a stravaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­