ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Bufety na základních školách?

Snad každá škola má svůj bufet. A kde není bufet, tam je alespoň automat se všemožnými oplatky, Coca-Colou a podobnými nezdravými nápoji. A co by to bylo za automat, který by nenabízel bagety plné konzervantů?

Ale zpátky k bufetům. Problémy s bufetem existovaly i na naší škole. Rodiče mladších dětí si stěžovali na to, že tam jejich ratolesti nechávají spoustu peněz. Já bych se chtěl zamyslet nad tím, jestli je správné, aby bufety na školách byly vůbec zřízené.

Dívám se na to z pohledu žáka, jenž vždy nosí do školy svačinu. I tak si ale myslím, že bufet nebo alespoň automat by každá škola měla na chodbách mít k dispozici. Někdy se stane, že si někdo doma zapomene s sebou zabalit jídlo. A to je potom velmi špatné, protože máte celý den hlad. Rodiče si sice stěžují, že jejich děti utrácejí spoustu peněz za brambůrky, oplatky a tak dále, avšak kde na to takové dítě z druhé třídy vezme peníze? Přeci mu je musí dát sami rodiče. To si ale potom nemohou stěžovat! Navíc děti jsou přece mlsné...
Ideální řešení by v tomto případě představoval spíše automat, protože by si mohla každá škola určit, co takový automat bude svým žákům nabízet. Určitě je lepší si koupit bagetu s mnoha konzervanty než být celý den o hladu. Navíc by mohly automaty obsahovat müsli tyčinky nebo jiné zdravé potraviny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bufety na základních školách?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­