ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Budoucí život

O své budoucnosti jsem ještě nijak nepřemýšlela, neboť si myslím, že na to mám stále dost času. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jak si představuji svůj budoucí život, odpověděla bych mu: "Neměla bych jen tak obyčejné povolání, kde bych musela neustále vyřizovat nějaké papíry a sedět pořád na jednom místě. Ale na druhou stranu bych nechtěla být nějak moc slavná, to by se nehodilo k mé plaché povaze."

Trochu mě mrzí, že lidé pracují jen pro vysoký plat a ne proto, aby je to bavilo. Mně rozhodně nejde jen o co nejvyšší plat, ale ráda bych se zabývala tím, co mě opravdu zajímá. Život by stál za nic, kdybych dělala všechno jen z povinnosti. I když vím, že jsem ještě mladá a názory se časem mění, byla bych v tuto chvíli spokojená, kdybych se jednou stala historičkou. A proč zrovna historičkou? Protože mám moc ráda období středověku a měla bych velkou radost, kdybych mohla být u toho, když se najde nějaký historický pramen a já bych pak odvodila, odkud a z jaké doby pochází. Poté, co bych zestárla, bych všechno, co jsem za celý život zjistila o středověku, sepsala do jedné velké knihy.

Tak takto nějak si představuji svoje budoucí povolání, ale myslím, že je ještě hodně času o tom popřemýšlet. Jak se říká: "Žij přítomností a všechno přijde časem."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kanka, 25.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Budoucí životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­