ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Budeme číst více, když budeme mít čtečky?

V dnešní době nejmodernějších tabletů, čteček, mobilů a vůbec celé moderní techniky už nemusíme utrácet peníze za knihy. Můžeme si je zdarma stáhnout. Je to výhodné, o tom není pochyb. Znamená to snad ale, že bude tato generace, která má k dispozici čtečky, číst více?

Odpověď je podle mého názoru zcela jasná. Nebude. Ptáte se proč? Protože o to nemá zájem. Možná to zní divně, ale čím více techniky máme, tím méně se oni zajímáme. Lidé se věnovali knihám dříve, když za dlouhých zimních večerů nebylo co dělat. Nyní, když máme internet, televizi a všechny další vymoženosti, se o knihy už zajímat nemusíme.

Čtečka je tedy velmi dobrý vynález, ale jen pro lidi, kteří byli zvyklí číst už odmalička. Za knihy již teď platit nemusí a čtení je pro ně daleko pohodlnější.
Mladou generaci už do čtení donutíte jen velmi stěží. Leda kdybyste jim zakázali počítač, tablet a veškerou elektroniku, poté by snad mohli mít zájem i o knihy. Ale dokud budou mít k dispozici jiná lákadla, žádný větší zájem o knihy z jejich strany nečekejte.
A tak si musím pokládat otázku, jestli nám bez veškeré elektroniky nebylo dříve lépe?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Budeme číst více, když budeme mít čtečky?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­