ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Andělé bez křídel

Možná vás napadá, že takoví andělé nejsou, ale já vás chci nyní přesvědčit o tom, že existují a jsou jich tisíce. Tisíce? To už si asi klepete na čelo. Ne, není to vtip.

Pro mě jsou takovými anděly bez křídel lidé mezi námi, především lékaři a lékařky. Lidé, kteří se zavázali přísahou při převzetí lékařského diplomu léčit a sloužit ostatním tak, aby to bylo k jejich prospěchu. To jsou andělé dnešních dnů, tedy alespoň pro mne. Všichni, s nimiž jsem se za svůj mladý život mohla setkat, byli milí, vstřícní, upřímní, empatičtí, zároveň spravedliví a také trochu přísní - na ty nedbalé a neukázněné pacienty. Byli nám posláni, aby nás ochraňovali a léčili, osvobozovali od našich neduhů a nemocí, od všech našich problémů a starostí.

Dnešní doba je narušená a nemocná - je to doba, kdy bojujeme proti pandemii viru COVID-19, která bere nejen životy našich blízkých a nejbližších, přátel a známých, ale zároveň se nám snaží sebrat svobodu, jež je nyní také ohrožena, a to zejména dnes, kdy v našem státě panuje chaos, který bere sílu nejenom nám prostým lidem, ale i těm, kterým jsme vyjádřili svou důvěru svým preferenčním hlasem ve volbách.

Český národ je však vynalézavý a plný optimismu. Někteří jsou však již všemi těmi nařízeními natolik zmateni a znechuceni, že sami skládají své životy a dávají je vniveč.

Myslím, že jediní, kteří u nás pracují naplno a s nasazením, jsou právě lékaři a zdravotnický personál. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou v prvních bojových liniích a denně nasazuji své životy. A to je pro mě hrdinství, to jsou oni andělé! Jsou také celí v bílém, jen nemají ta křídla, ale mají ruce, kterými své pacienty denně objímají, vyšetřují, ošetřují... Jsou tu pro nás a my to většinou bereme jako samozřejmost. Lékaři dobře znají hranici bolesti a trápení, snaží se ji alespoň o trochu zmírnit. Nejsou to roboti, jsou to lidé. Na to se zapomíná, a to mě velice mrzí.

Mnohokrát mě lékaři vysvobodili ze spárů smrti, vždy nade mnou stáli doslova jako andělé strážní. Nebýt lékařů, nejsem již na tomto světě. Za to jim patří velký dík a pocta.
I vy si svých lékařů važte, nejsou to obyčejní lidé, jsou to andělé, byť bez křídel...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Andělé bez křídel ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Andělé bez křídelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)