ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Andělé bez křídel

Možná vás napadá, že takoví andělé nejsou, ale já vás chci nyní přesvědčit o tom, že existují a jsou jich tisíce. Tisíce? To už si asi klepete na čelo. Ne, není to vtip.

Pro mě jsou takovými anděly bez křídel lidé mezi námi, především lékaři a lékařky. Lidé, kteří se zavázali přísahou při převzetí lékařského diplomu léčit a sloužit ostatním tak, aby to bylo k jejich prospěchu. To jsou andělé dnešních dnů, tedy alespoň pro mne. Všichni, s nimiž jsem se za svůj mladý život mohla setkat, byli milí, vstřícní, upřímní, empatičtí, zároveň spravedliví a také trochu přísní - na ty nedbalé a neukázněné pacienty. Byli nám posláni, aby nás ochraňovali a léčili, osvobozovali od našich neduhů a nemocí, od všech našich problémů a starostí.

Dnešní doba je narušená a nemocná - je to doba, kdy bojujeme proti pandemii viru COVID-19, která bere nejen životy našich blízkých a nejbližších, přátel a známých, ale zároveň se nám snaží sebrat svobodu, jež je nyní také ohrožena, a to zejména dnes, kdy v našem státě panuje chaos, který bere sílu nejenom nám prostým lidem, ale i těm, kterým jsme vyjádřili svou důvěru svým preferenčním hlasem ve volbách.

Český národ je však vynalézavý a plný optimismu. Někteří jsou však již všemi těmi nařízeními natolik zmateni a znechuceni, že sami skládají své životy a dávají je vniveč.

Myslím, že jediní, kteří u nás pracují naplno a s nasazením, jsou právě lékaři a zdravotnický personál. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou v prvních bojových liniích a denně nasazuji své životy. A to je pro mě hrdinství, to jsou oni andělé! Jsou také celí v bílém, jen nemají ta křídla, ale mají ruce, kterými své pacienty denně objímají, vyšetřují, ošetřují... Jsou tu pro nás a my to většinou bereme jako samozřejmost. Lékaři dobře znají hranici bolesti a trápení, snaží se ji alespoň o trochu zmírnit. Nejsou to roboti, jsou to lidé. Na to se zapomíná, a to mě velice mrzí.

Mnohokrát mě lékaři vysvobodili ze spárů smrti, vždy nade mnou stáli doslova jako andělé strážní. Nebýt lékařů, nejsem již na tomto světě. Za to jim patří velký dík a pocta.
I vy si svých lékařů važte, nejsou to obyčejní lidé, jsou to andělé, byť bez křídel...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 28.02.2021

­­­­

Slohová práce Andělé bez křídel ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Andělé bez křídelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­