ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Výtah z přednášky o systematickém vykořisťovaní Afriky Západem

Kdo: Mallence Bart-Williamsová (spisovatelka, filmařka a módní návrhářka)
Kde: Berlín, TEDx
Kdy: 11. ledna 2016
Původ mluvčí: Sierra Leone, Afrika (narozená ale v Německu)

Video z přednášky
(anglicky se slovenskými titulky)

Výtah z přednášky

Mallence Bart-Williamsová odhaluje obrovské přírodní i kulturní bohatství svojí země, kterou označila za nejbohatší na světě. Poukazuje na nespravedlivé chování Západu k jejich přírodě i celému národu. Ukazuje na lži, jež rozhlašuje Západ o nadměrné a strašlivé chudobě Afriky, ačkoliv v Sieře Leone lidé běžně na dvorku nacházejí zlato či jiné drahé kovy a nerosty.
Například jistá paní našla před domem na svém dvorku asi 125karátový diamant. Tyto cenné drahokamy jsou zde ale bohužel vykupovány za velmi nízkou cenu. Mallence říká, že z peněz, které se dávají "do Afriky", jde zpravidla větší část zpět na Západ.

V této zemi se rovněž objevují obrovská ropná ložiska. Nachází se tu i vzácné kovy jako platina, ilmenit, rutil, železná ruda (třetí největší těžiště na světě), tantalit, bauxit, zinek, chrom, měď, uhlí, fosfáty, potassium, sůl, olovo, granáty nebo nikl. V Sieře Leone mají taky jedny z nejkrásnějších poštovních známek na světě.

Bývalý prezident Francie Jacques Chirac řekl, že bez Afriky by se Francie propadla na úroveň zemí třetího světa. Západ nutí Afriku prodávat levně svá bohatství, aby sám mohl žít v přepychu.
Takže taková je pravda...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ron Aldo, 14.09.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výtah z přednášky o systematickém vykořisťovaní Afriky ZápademMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­