ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Zpověď stromu

Píše se rok dvatisíce dvěstě dvacet šest a pomalu končí 4. světová válka. Začínám toho mít po krk, protože pokáceli už mnoho mých příbuzných. Všude okolo vidím jen kmeny a spadlé listí z mé maminky, tatínka a sourozenců.
Stojíme už jen s mojí nejmladší sestrou na vysokém kopci ve Francii. Každé ráno slyším, jak se má sestřička ptá: "Kdy už bude konec, bráško?" Já jí pokaždé odpovím: "Už brzy." A teď, den po dni doufám, že ráno, až se má sestra zeptá na svoji obvyklou otázku, vykřiknu: "Je konec!"
Přestávají tu už bojovat, ale stejně se pořád bojím, že my dva poslední členové naší rozvětvené rodiny nepřežijeme. Bojím se proto, že už dlouho nepršelo, začínají nám schnout kořeny, lámají se nám větve a padá listí. Každý den se modlím, aby se přihnala bouřka, ale místo toho se znovu přiženou jen vojáci se zbraněmi.
Čtyři dny u nás na kopci nebyl jediný voják, a proto zase začínám věřit, že máme zase o něco větší šanci na přežití. Ani dole pod kopcem neslyšíme už žádné výstřely propojené s křikem. Zdá se mi, že se nám vrací opět štěstí, protože začalo pršet. Takže až se zítra ráno probudím a moje sestřička se mě zeptá, odpovím svou větu, kterou si chystám už dlouhé tři roky: "JE KONEC!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ada, 06.03.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zpověď stromuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­