ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Znovunalezení lásky

Super, jsou tu prázdniny a poprvé pojedeme s kámoškou samy dvě. Hodláme se vydat do Krkonoš za jejím strejdou a tetou.
Nadšení mi ale nezůstalo dlouho. Odemkla jsem vchodové dveře a odhodila jsem tašku na polorozbitou sedačku. Sedla jsem si v kuchyni a zvedla telefon. Zavolám kamarádce, co si bere s sebou do Krkonoš. Zvedla to a začala mi něco vykládat. Úsměv mi zmizel z tváře.
Právě mi oznámila, že ji rodiče poslali na nějaký pitomý tábor a že se nedá zrušit, protože už je zaplacený. To znamená, že budu muset jet na dovolenou do Itálie s rodiči.
A už je to tady. Rychle rveme do kufrů co nejvíc zbytečností ze skříně a nasedáme do auta.
Naposledy jsem se podívala na dům a auto se pomalu rozjelo.
Právě jsme dorazili. Cesta byla šílená. 2 hodiny jsme nepřetržitě stáli v koloně. Strašně se nám chtělo na záchod, ale nebylo kam jít. Už si pro nás přišla delegátka a začali jsme se ubytovávat.
Pokoje jsou docela pěkně zařízené a jídla mají velice dobrá.
Rodiče se seznámili s nějakými Čechy a každý den jsme s nimi leželi u pláže. Skoro jsem nechodila do vody, protože se v ní nedalo kvůli její slanosti skoro plavat.
Ti Češi ale měli moc pěkného syna. Krásně se na mě usmíval a já mu to často oplácela.
Nastala druhá polovina týdne, který jsme tam měli strávit. Rodiče nás vzali na plavbu lodí.
Nastoupila jsem na palubu a stál tam. Nejkrásnější kluk na planetě. Teprve teď jsem si ho pořádně prohlédla. Pofukoval mírný vítr a krásně mu pročesával jeho blonďaté vlasy.
Krásně se na mě usmál a já mu to oplatila. Najednou se rozešel, přímo ke mně. Srdce mi začalo tlouct jako o závod. Došel až ke mně a začal se mě ptát na různé otázky. Já jsem mu na ně nevědomky odpovídala. Najednou mě políbil. Bylo to jako ve snu. Prozradil mi, že se jmenuje Martin. Po celý zbytek plavby jsem si s ním povídala. Šíleně jsem se do něj zamilovala. To bylo otřesné zjištění, protože se mi tohle ještě nikdy nestalo.
A byl den odjezdu. Z hotelu jsem odjížděla v katastrofální náladě. Musím se s ním rozloučit. S jediným klukem, kterého jsem kdy milovala. Až v autě jsem zjistila, že jsme si neviměnili žádné údaje. Telefonní číslo ani adresu.
Zbytek prázdnin jsem byla strašně smutná a na jejich konci jsem se rozhodla, že si zase jednou zajdu na zákusek do cukrárny. Dala jsem si indiánka, zaplatila jsem a pomalu odcházela. Najednou do mě kdosi narazil. Otočila jsem se a za mnou stál Martin! Chvíli jsem si myslela, že se mi to jen zdá. Políbil mě a okamžitě mě odpoutal od mých snů. Vyšla jsem s ním z cukrárny v náručí a povídali jsme si, oba šťastni, že jsme se zase našli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Znovunalezení láskyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)