ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Životopis tak trochu jinak

Odbila sedmá hodin odpolední. Psal se rok 1990 (přesně 3. listopadu) a já se narodila. Celá rodina netrpělivě očekávala přílet čápa s malým batůžkem v zobáku. Venku byla strašná zima, asi z toho mrazu se chudák trošku zatoulal, než našel tu správnou rodinu. Ale všechno dobře dopadlo. Někdo zaklepal na okno porodnice v Krči. Všichni byli velmi šťastní při pohledu na obsah toho malého batůžku - na mě, Radku Wernerovou. Lidem se na tvářích zrodil úsměv, když viděli malou Radušku. Od babičky vím, že prvních pár minut se ozýval z pokoje strašný a neutichající pláč. Asi se mi nelíbilo, že okolo nastala vřava a každý si mě chtěl pohladit či pochovat. Po chvíli jsem se prý začala usmívat od ucha k uchu. Pomaličku jsem si zvykla na lidi.

Dny plynuly jako voda a konečně jsem promluvila svá první slůvka. O chvíli později už udělala i svůj první krůček a s radostí se rozběhla naplno si vychutnávat nový život. Ani jsem se nenadála a již jsem chodila do školky, hrála si s kamarádkami a skákala po postýlkách. Ale jinak jsem byla milá jako andílek.

Dny ve školce uběhly neuvěřitelně rychle a najednou jsem se ocitla s první školní taškou před bránou velké budovy. Byla to Základní škola Jana Ámose Komenského v Novém Strašecí. Velmi jsem se do ní těšila. Toužila jsem se naučit psát, číst a počítat. Našla jsem si tam i nové kamarády. První stupeň byl pro mě lehce zvládnutelný. Druhý byl už o trochu těžší, ale po čase jsem si zvykla. V rámci školy jsem začala sportovat. Asi kolem mých 8 let jsem se začala s rodiči věnovat lyžování. To mě velmi baví dodnes. Každým rokem jsem se zlepšovala. Rodiče ale měli málo času, a tak jsem se rozhodla věnovat něčemu jinému. Bylo mi asi 14 let a velmi mě začala bavit chemie. Přišly první soutěže a první úspěchy. Byla jsem nesmírně šťastná. Nyní jsem se dostala na střední školu - na gymnázium Jana Ámose Komenského v Novém Strašecí. Zde se mi také dobře daří. Stále se věnuji svému koníčku, chemii, moji rodiče to však nevidí rádi. Po odmaturování na gymnáziu získám "titul" maturant.

Po škole se věnuji aranžérskému kurzu - tvarování bonsají, zahradní architektuře a stolnímu tenisu. Nyní jsem svobodná. Můj život je velmi pestrý. Věnuji se mnoha koníčkům, ať už vaření, práci na zahradě nebo četbě. Často navštěvuji divadla a chodím na přednášky o přírodě. Od roku 2008 jsem vlastníkem řidičského průkazu typu B. Mluvím plynně anglicky, znám základy německého jazyka.

Nyní jsem k zastižení na adrese XYZ v Novém Strašecí, nebo na telefonu 123456789 či mobilu 123456789. Kontaktní e-mail je RadkaWernerova[zavinac]seznam.cz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životopis tak trochu jinakMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­