ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Životopis Popelčina střevíčku

- Popelčin střevíček vypravuje...

Dovolte, abych Vám pověděl něco o svém životě. Určitě mě všichni znáte, i když nemám jméno, ale v pohádkách mě označují kouzelným střevíčkem. V pohádkách mám také mnoho podob - někde jsem stříbrný, v Anglii dokonce křišťálový, ale nejčastěji jsem celý ze zlata.
Jsem vždy maličký a pokaždé přesně padnu na Popelčinu útlou nožku.
Narodil jsem se v Popelčině chaloupce pod zámkem v její malé komůrce, kde bydlela se svou macechou a sestrami. Teď ale žiji se svým bráškou v Barrandovském studiu v naší útulné rekvizitárně, kde je nám moc dobře.
Vlastně mám krásny, téměř pohádkový život. No uznejte sami, kolika botkám se poštěstí vystupovat v pohádkách, kde mám vlastně hlavní roli. Řekněte, kde by teď byl princ, kdyby mě Popelka neztratila a on mě nenašel. Jak by ji potom poznal? To by si pak asi vzal jednu z jejích šeredných sester.
Na začátku kariéry jsem měl vždycky trochu trému, protože jsem zůstal úplně sám trčet na schodech, až se mi rozklepal podpatek. No ale pak, když mě princ Popelce nasadí a ona mu skočí do náruče, jsem vždycky trošku naměko a to se mi vždy podpatek málem podlomí.
Možná se divíte, že jsem hned na začátku neřekl něco o svém původu, ale bude to tím, že můj původ je pro mě samotného velkou záhadou. Popelka mě totiž vyloupla z kouzelného oříšku, který dostala od svého tatínka.
Teď přesně nevím, kolik mi je, ale myslím že začínám 3. století svého života. Myslím, že na to ale nevypadám, zato většina mých pohádkových Popelek už by byly dávno stařenky.
Mezi moje záliby patří kromě herectví i cestování, procestoval jsem plno zemí - Maďarsko, Rusko, Slovensko, Anglii...ale nejvíce se mi líbí tady v Čechách. Jsou tu také nejkrásnější Popelky.
Stejně si myslím, že jsem takový všeuměl. S herci, se kterými natáčím, jsou vždy patálie a jednu scénu s nimi natáčíme třeba 2 hodiny. Zato já svou roli zahraju vždy na výbornou. A to na to nemám školu jako ostatní herci. Nejvíce se mi líbilo natáčení Popelky, kde byl kůň Jurášek a sova Rozárka, se kterými jsem se spřátelil. Líbilo se mi, že se natáčelo v zimě, kdy je vše pohádkové a romantické. Mám moc rád zimu, a hlavně mám rád Vánoce...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životopis Popelčina střevíčkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)