ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Zimní procházka (2)

Zima je podle mě jedním z nejkrásnějších ročních období, ale její kouzlo se postupně vytrácí a nebýt Vánoc, vytratilo by se docela a rozpustilo by se jako malá sněhová vločka. Nevím, zda je to přibývajícím věkem nebo ubývající sněhovou nadílkou, skutečností ale je, že brzy ztratíme představu, jak vůbec skutečné zimní mrazy vypadají.

O jednom pravém zimním dopoledni, kdy bylo snad -20 oC pod mrazem, jsem se vydala se svou sestřenicí na procházku kolem naší vesnice. V tu dobu jsme chodili do třetí třídy, vánoční prázdniny byly v plném proudu a my měly spoustu volného času. V noci bylo krásně, napadlo několik centimetrů sněhu a my jsme nemohly odolat pokušení a začaly jsme dovádět jako malé holky, které poprvé uviděly sníh. Ne sníh ale hned vrstvu sněhu... Probírat se jejími vrstvami byl pro nás učiněný ráj a toho dne jsme se do sněhu skutečně bořily až po kolena. Nutno dodat, že jsme většinou nevybíraly nejbezpečnější cesty upravené podle pěší zóny.
Strašně nás to bavilo a byly jsme tak zabrané do děje, že jsme ani nepostřehly, kolik je hodin. Na cestě zpět k našim domovům začalo hustě sněžit. Vydaly jsme se tedy kolem rybníka (to byla nejkratší cesta), jenž byl neobvykle zamrzlý. Alespoň se nám to první momenty zdálo. Poněvadž o kus dál, kde byla cesta pokryta zašpiněným sněhem, se mi najednou podlomila kolena, ztratila jsem rovnováhu a v domnění, že padám do měkkého, čerstvě napadeného sněhu, jsem hupsla do ledového rybníka. "Áá...," křičela jsem. Stejně jako já, byla i moje sestřenice v šoku, teprve až po několika uplynulých vteřinách si uvědomila, co se vlastně stalo a šla mi pomoci. Společně jsme se snažily, abych se co nejrychleji dostala z neuvěřitelně ledového rybníku ven, až se nám to po chvíli podařilo. "Je mi zima!" drkotala jsem. "Neboj, za chvíli jsme doma v teple. Jenom doufám, že mi do té doby neumrzneš!" snažila se mě uklidnit sestřenice. Já si v tu chvíli říkala, že jsem asi větší zimu nezažila.
Když jsme stály před domem, kde na mě hleděla z okna vyděšená maminka, spadl mi kámen ze srdce, že všechno dobře dopadlo. V tu chvíli jsem byla i ráda, že se mnou byla moje sestřenice, protože jinak bych se sama domů asi nedostala. Nicméně ponaučení jsem si z toho vzala a když na to dnes jen chvilku pomyslím, přejede mně mráz po zádech. Zbytek vánočních prázdnin jsem proležela doma v teploučké posteli, naštvaná, že nemohu být společně se svými kamarády v zasněženém okolí naší vesnice a radovat se z nádherného zimního období.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pepinka, 12.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní procházka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­