ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Zážitky z nemocnice

Je pondělí, něco kolem třetí hodiny ranní. Unaveně pátrám po telefonu, který mi společně s ostrým světlem mířeným přímo do očí zodpoví nevyřčenou otázku, kolik je hodin. S úlevou zase zpátky ulehám do vyhřáté postele, na hodinu a půl.
Jen co zavřu oči, už mě opět probouzí telefon. Tentokrát vstávám, v rychlosti se obléknu, sním jogurt a vyrážím na metro.

"Taky se ti dneska nechce nic dělat?" je první, co slyším po příchodu na oddělení od svých spolužaček, a unaveně si všechny oblékáme bílo-žlutou uniformu, která značí naše postavení zdravotnického asistenta.
"Tak Kristýna s Míšou mají dneska NIPky a ještě si vezměte šestnáctku," hlásí každodenně profesorka při ranním předávání služeb po nočních sestrách. Všechny naposledy zívneme a potom už otevíráme dveře od pokojů.

"Ahoj kluci, já vím, že se vám nechce, ale musíte vstát a jít si vyčistit zoubky," nutím děti a přitom na pokoji otevírám okno. Mezitím z postelí vylézají děti předškolního i školního věku, jež se na nás netváří moc nadšeně. Ovšem to se během dne změní. Po necelé hodince práce ještě upravíme postele, sklidíme věci ze stolečků a zdá se, že vše je připraveno na každodenní vizitu.
Návštěva lékařů některé malé pacienty potěší tím, že uslyší vytouženou větu: "Tak už jsi v pořádku, zítra můžeš jít domů." Pro ty ostatní, kterým se hospitalizace na dětském oddělení v Krči ještě o něco prodlouží, má personál připraveno učení i zábavu. Paní učitelky "trápí" školáky s angličtinou, matikou nebo češtinou, zatímco my připravujeme hry pro ty nejmenší. Přestavujeme pokoje tak, aby si mohli hrát i ti, kteří jsou upoutáni na lůžku, například se zlomenou nohou nebo po operaci slepého střeva.

Sympatie dětí k nám se zrovna zlepšily, když nás paní profesorka shání k přípravě medikace.
"Dvořák na šestnáctce jde na operaci, aplikujte mu atrophin a morfin," čte sestra v chorobopisu mladého sportovce, jenž si roztrhl lýtko při jízdě na kole. Pečlivě kontrolujeme množství látky jemu určené a připravujeme správné jehly. Vše je hotové, dvakrát zkontrolované a už jen stačí jít látku aplikovat.
"Neboj, jenom jedno štípnutí jako od včeličky," chlácholím vystrašeného klučinu a přitom dezinfikuji místo vpichu. Ještě vyholit operační ránu a pacient může jít na sál.

Blíží se půl dvanácté a pomalu se všechny scházíme na sesterně. Už jen předat informace o pacientech o dnešních výkonech a můžeme se vydat do šatny. Tak jako jsme se ráno rychle převlékly do uniforem, stejně tak rychle jsme v "civilu".
"Na shledanou a zítra zase ve stejnou dobu na stejném místě," loučíme se a pospícháme na autobus, který nás unavené odveze až domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gweni, 19.05.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zážitky z nemocniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­