ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

Zážitek se zvířetem (2)

To, o čem chci dnes psát, se stalo před dvěma lety. Byl krásný jarní den, foukal příjemný vánek, který si pohrával se záclonou v okně. Seděla jsem na terase a pozorovala dění před domem. Najednou se na terasu vyřítí mamka s prachovkou v ruce a se slovy: "Nemůžeš alespoň vynést ten odpadkový koš?" Chtěla jsem se zeptat, proč nemůže jít bratr, ale nakonec jsem vstala. Popadla jsem koš a unuděně jsem se blížila ke starým popelnicím. Když už jsem se s vysypaným košem chtěla vrátit domů, uslyšela jsem, jak něco za popelnicemi šustí. Strašně jsem se lekla. Pomyslela jsem si, že je to určitě krysa. Už jsem odcházela, ale zvědavost mě přemohla a donutila mě se vrátit zpátky. Šla jsem se opatrně podívat. Za popelnicemi ležela hromada odpadků, ale pod nimi se něco skrývalo. Počkala jsem. Za okamžik ta domnělá krysa začala kňourat. Z odpadků vykouklo malé stěně kokršpaněla, které bylo úplně vyhublé a hladové. Opatrně jsem ho vyzdvihla do náručí a běžela zpátky domů. Hned jsme se o malého nalezence začali starat. Dala jsem mu masovou konzervu, kterou během chvíle sežral. Potom vypil i celou misku vody. Připravila jsem mu provizorní pelíšek z krabice od bot, ve které štěně usnulo jako dudek. Přemýšlela jsem, jak se bude jmenovat. Rodiče mi řekli, že pokud nenajdeme majitele, může pejsek zůstat u nás. Všude jsme nalepili cedulky s fotografií štěněte, popisem a naším kontaktem. Naštěstí se nikdo neozval, tak nám Dasty, jak jsme pejskovi začali říkat, zůstal. Potom jsme s ním museli k veterináři. Po vyšetření nám oznámil, že je úplně v pořádku. Dasty je u nás už dva roky. Od té doby, co jsem pejska našla, jsme nerozluční přátelé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anet, 08.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zážitek se zvířetem (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­