ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Zatoulaný Ťapka

V době letních prázdnin jela Zuzka ke své babičce a dědečkovi na venkov, a aby nebyla sama, vzala s sebou nejlepší kamarádku Karolínu.
Obě dívky se pobyt na venkově velmi užívaly. Jezdily na kole, chodily na temní hřiště a pomáhaly dědečkovi se zvířaty, které měly obě velmi rády. Jednou se rozhodly, že se půjdou projít do lesa, který se nacházel za polem u vesničky. Když vycházely ze vrat, začal na ně štěkat babiččin pes Ťapka. Dívky dlouho neváhaly a vzaly ho sebou na procházku lesem. Zpočátku pes kolem děvčat vesela poskakoval a držel se poblíž. Najednou se ale v křoví něco pohnulo a zašmodrchalo. Ťapka zbystřil! Psa to nenechalo chladného a za zajícem, co se vkřoví ukrýval, vyběhl. Chvíli se pouze honili, ale pak zajíc utekl do houští a Ťapka pelášil za ním. Dívky ho teda začaly hledat a volaly: "Ťapko, kde jsi? Vrať se!" Po dlouhém beznadějném a namáhavém hledáníto vzdaly, protiže se začalo stmívat. Skleslé šly domů a vymýšlely, co řeknou babičce a dědečkovi. Doma je však čekalo překvapení. Když se vrátily do vsi k babiččině domu, uviděly Ťapku, jak celý udýchaný sedí a čeká u vrat. Děvčata si oddychla.
Večer své dobrodružství vypravěly babičče a dědečkovi a byly rády, že takto šťastně vše dopadlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina Bendová, 11.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zatoulaný ŤapkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­