ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Zajímavá návštěva

Den, kdy jsem byla doma sama, jsem si pořádně užívala. Nestává se to tiž často, že by po mně nikdo nic nechtěl.

Ležela jsem v pohodlí svého křesla, když v tom zazvonil zvonek. Chvíli jsem se rozmýšlela, jestli půjdu otevřít, ale nakonec jsem se donutila vstát. Pomalu jsem se vypotácela na schody, sedla na zábradlí a jela až dolů. U dveří jsem se ještě chvíli rozmýšlela, jestli mám opravdu otevřít. Nakonec vyhrála zvědavost - kdo mě to ruší?

Za dveřmi stála jakási vyšší hubená postava. "Nazdar," vyhrklo to na mě a dřív než jsem se stačila nadechnout, stálo to v našem domě. "Dobrý den, mohu vědět, kdo jste?" zeptala jsem se zvědavě. "Já jsem čarodějka Dorka a vyhořela mi chalupa. Nemohla bych u vás nějaký čas bydlet?" oznámila mi s úsměvem na tváři. Já jsem v tom šoku vůbec nevěděla, co dělám a pozvala čarodějku k nám do obývacího pokoje. Po hodinách povídání jsem se s Dorkou velice dobře seznámila. Čarodějka byla hrozně milá a uměla spoustu kouzel, které mi předváděla. Byla jsem naprosto nadšená a usoudila jsem, že by nebyl špatný nápad, kdyby u nás nějaký ten čas opravdu bydlela.

Někdy ve večerních hodinách se vrátili rodiče a první otázky byly: "Kdo to je? Co dělá v naše domě?" Vysvětlila jsem rodičům co a jak a oznámila, že u nás prostě musí bydlet, ale mamka začala vyvádět: "Jsi normální, mít v baráku čarodějku? Ani náhodou!" Taťka se k ní samozřejmě přikláněl.

Šla jsem tedy za Dorkou do pokoje a se slzami v očích jí oznámila: "Bohužel u nás nemůžeš bydlet." Čarodějka se na mě smutně podívala a řekla: "Nevadí, já zkusím štěstí někde jinde." Po téhle větě jsme se rozloučily a čarodějka Dorka navždy odletěla na svém koštěti. Na tuhle krásnou návštěvu nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Paja, 07.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zajímavá návštěvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­