ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Záhadné zmizení

Šel jsem si zas lehnout sám do lože, která je dosti velká na to, aby se tam vešel i můj pes Ben, neumím si bez něj již život představit. Manželka mi zemřela před pár lety na srdeční infarkt, od té doby dům zeje prázdnotou a tichem. Jsem rád, že tu mám alespoň někoho. Mám dvoupatrový dům, který je plný chodeb a místností, které jsou nevyužity, nemám žádná vnoučata, ale někdy se za mnou zastaví můj syn, jenž už si žije svůj vlastní život. Přeci jenom jsem zapomněl zmínit jednu věc - cestou do obývacího pokoje chodbu lemují cenné obrazy, jejichž rámy jsou ze zlata a jejichž stáří sahá hodně daleko do minulosti.

Jednou jsem si zase jako obvykle šel lehnou do své lože se svým psem, vyndal si protézu z úst, položil ji na noční stolek, zhasl světlo a uložil se k spánku. Nic neobvyklého, ovšem to jsem ještě netušil, co mě čeká ráno.

Probudil jsem se a šel si do obývacího pokoje jako obvykle zapnout ranní televizní noviny, ale obrazy už nelemovaly chodbu. Byly pryč! Byl jsem šokovaný!
Neváhal jsem ani chvíli a kontaktoval okamžitě strážmistra od policie. Dveře byly zavřené a na zámek zamčené, ani žádné z oken nebylo rozbité. Kdo to udělal? Tuhle otázku mi nikdo nedokázal zodpovědět.

Za pár minut se můj dům naplnil policisty. Stíraly se otisky, stopy a nechybělo ani vyslýchání. Byl jsem z toho celý den v šoku. Někdo mi klidně mohl i ublížit...

Únavné vyšetřování pokračovalo několik dní. V domě se furt někdo motal. Ptali se mě na detaily nebo jestli si něco nepamatuji.

Dny běžely jako o závod a čas letěl jako přesýpací hodiny. Myslel jsem si, že vše je ztraceno, ale jednou mě z odpoledního šlofíku vyrušil telefon. Zvedl jsem ho s očekáváním, že to bude jeden z policistů, avšak ženský chraplavý hlas mě rychle vyvedl z míry, stejně jako můj štěkající pes, který běžel k zadním dveřím domu. Tenhle okamžik asi vše vyřešil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dominika Nyklesová, 27.04.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Záhadné zmizeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­