ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Vysněné setkání se slavnou osobností (Richie Stringini z US5)

Je první den letních prázdnin a já odlétám na brigádu do Chicaga, kde budu po celé dva měsíce dělat uklízečku v jednom domě.
Když jsem do domu přijela, uvítala mě jeho majitelka Kate s manželem Robertem a synem Bobym. Už ty jména mi byla povědomá, někde jsem je určitě slyšela, ale neumím si vzpomenout kde. První týden byl úplně v pohodě, seznámila jsem se s majiteli a byla jsem ubytována v hotelu blízko jejich domu.
Avšak jednoho dne mě Kate poprosila, abych uklidila pokoj jejího druhého syna, o kterém jsem vůbec nic nevěděla. Chodit do jeho pokoje jsem měla do té doby zakázáno. Vzala jsem si náčiní, které jsem potřebovala k úklidu a vydala jsem se do pokoje.
Ale jakmile jsem do pokoje vešla, zarazila jsem se - stěny byly polepeny plakáty skupiny US5 i s podpisy jejích členů a i na nástěnce visely jejich fotky. Vzala jsem si jednu fotografii do ruky a dívala se na ni. Vzápětí jsem uslyšela Bobyho hlas, jak mi říká: "Copak, udivily tě fotky mého bratra s kamarády?" Odpověděla jsem: "Ano, nevěděla jsem, že je Richie tvůj bratr!"
Když jsem to dořekla, zaslechla jsem zezdola nějaké hlasy: "Ahoj, vítej opět doma..." Bylo mi jasné, že je tady Richie a já nemám ještě uklizený jeho pokoj, a tak jsem se do toho dala. Za pár minut byl čistý a já jsem samou radostí sešla dolů. Dole jsem hned narazila na Richieho a dala se s ním do řeči. Hodinu poté jsem všem oznámila, že už jdu do hotelu. Vtom mě zastavila Kate a povídá: "Počkej, Richie chce, abys zůstala na večeři, vařil ji totiž sám." Souhlasila jsem, usedla ke stolu a začala jíst. Nevím, co to bylo, ale bylo to výborné, a tak jsem si ještě přidala. Byla jsem naprosto přejedená. Vzápětí Richie přinesl moučník. Byl to veliký zmrzlinový pohár. Abych ho neurazila, začala jsem ho do sebe pomalu soukat. Jakmile jsem ho z posledních sil dojedla, měla jsem pocit, že snad prasknu. Chvíli nato jsem mu řekla, že už je nejvyšší čas, abych šla. Richie mi nabídl doprovod a já jeho nabídku přijala... Po cestě se mi však udělalo strašně špatně a omdlela jsem. Když jsem se probrala, byla jsem zpět v domě Kate, která mi řekla, že u nich musím přespat. Dala mi čaj a doprovodila mě do pokoje Richieho, kde jsem měla přečkat noc na jeho druhé posteli. Bylo mi to však trapné, a tak jsem počkala, než všichni usnou, vzala si polštář a peřinu a šla spát do obývacího pokoje. Jen co jsem ulehla, zaslechla jsem divné zvuky z kuchyně. Sebrala jsem vázu, která stála poblíž mě na stolku a vydala se se strachem do kuchyně. Spatřila jsem tam nějakého člověka. Chtěla jsem ho vázou udeřit, než jsem to však stihla udělat, dotyčný se ke mně otočil a já s hrůzou zjistila, že je to Richie.
Naštěstí se nic nestalo. Richie se na mě tak zvláštně podíval a poté mě z ničeho nic vášnivě políbil. Byla to nádhera, měla jsem pocit, že se vznáším... Jenže vtom najednou začalo něco zvonit. Probudila jsem se doma a zjistila, že to všechno byl pouhopouhý sen. "No jo, jen sen, a teď na mě čeká realita," pomyslela jsem si...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Effi, 19.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vysněné setkání se slavnou osobností (Richie Stringini z US5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­