ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.59
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Výměnný pobyt v Anglii s nejlepší kamarádkou

Budu vám vyprávět o skvělém zážitku s mojí nejlepší kamarádkou Denisou.
Poznaly jsme se při nástupu na druhý stupeň základní školy. Když jsem ji poprvé spatřila, v žádném případě by mě nenapadlo, že bychom si jednou mohly být tak blízké jako dnes. Jelikož byla nová, neznala jsem ji tak dobře jako ostatní holky ze třídy. Mám už ve zvyku, že když do třídního kolektivu přijde někdo nový, snažím se ho co nejlépe začlenit. Vždycky si říkám, že kdybych já byla ten "vetřelec", necítila bych se vůbec ve své kůži, a tak se snažím zpříjemnit jim jejich první den v nové škole.

Naše přátelství bylo po půlroce tak nerozdělitelné, že jsme se rozhodly jet společně na výměnný pobyt do Londýna.
Cílová destinace se nám velice zamlouvala. Těšily jsme se na týden pohody, strávený společným procházením v hlavním městě Anglie a poznáváním nové kultury.

Sbalily jsme si svoje nejlepší "kousky" oblečení a společně vyrazily na autobusové nádraží, kde jsme měly sraz s dalšími "účastníky zájezdu".
I přes varování ostatních jsme se vydaly na celodenní cestu autobusem. Byl to pro nás ohromný zážitek cestovat bez rodičů přes Německo, Holandsko, dále Belgii a francouzské Calais. Odtud jsme se do Anglie dostaly Eurotunelem. Cestou jsme neměly žádné problémy a po mnoha hodinách strávených v autobuse jsme se konečně ocitly v Londýně. Kolem osmé ráno autobus zastavil u pláže s obrovským molem, kde jsme dostaly hodinu a půl rozchod. Byl tam i lunapark, takže všichni se hned hrnuli na kolotoče, horské dráhy a další adrenalinové záležitosti. Také jsme navštívily SeaWorld, kde se nacházelo mnoho druhů ryb, žraloků, želv a hodně dalších vodních stvoření.
Večer se blížil a my jsme s kamarádkou začaly podléhat únavě. Bylo načase rozdělit se do rodin a uložit se ke spánku.

Ráno mě probudily nádherně probleskující paprsky slunce, pronikající škvírami mezi žaluziemi. Měly jsme malý, ale útulný pokoj s vlastní koupelnou pro hosty. Naši rodinu, co se nás ujala, tvořili dva starší manželé. Vlastnili bílý dům kousek od centra Londýna. Snídani jsme měli v rodinném kruhu.
Po odvezení do školy, do které jsme s ostatními mimochodem chodili každé ráno od 9 hodin, nás hned první den rozřadili pomocí speciálních testů do skupin podle úrovně znalosti anglického jazyka.
Po skončení školy, která trvala do 12:30, začínal náš program společně s ostatními dětmi a učiteli ze zájezdu. Za celý týden jsme toho viděly opravdu hodně. Všelijaká muzea, památky, občas jsme si taky něco nakoupily ve zdejších obchodních centrech. Bylo to prostě úžasné. A jestli vás zajímá, co nás nejvíce zaujalo? Zvítězilo by na plné čáře Museum Madam Tussauds a London Eye. Také jsme se velice pobavily v Legolandu, kde byla spousta atrakcí, představení a zábavy.
Na oběd jsme dostávaly balíčky s toustem, ovocem a chutným nápojem. Každý den jsme se na večeři vracely "domů". I když anglické jídlo není moc dobré a je složené většinou z mnoha ingrediencí dohromady, večeře se jíst daly. Ale popravdě - po neopečeném toastu a octových brambůrcích se mi nestýská.

Myslím si, že tento výměnný pobyt nám pomohl se osamostatnit a domluvit se v jiném jazyce, než je čeština. Kdybych to měla celé shrnout do jedné věty, znělo by to asi takhle: Byl to úžasný zážitek, díky kterému jsme s Denisou poznaly mnoho dalších přátel, kultur, ale také se tím ještě víc upevnilo naše přátelství.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výměnný pobyt v Anglii s nejlepší kamarádkouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)