ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.09
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Výlet na hrad Špilberk

Jednu červnovou neděli jsme vyjeli za našimi památkami, konkrétně na hrad Špilberk.

Špilberk se tyčí na poměrně velkém brněnském kopci. Když jsme dojeli na místo nedaleko hradu, spatřili jsme, že se pod hradem nachází stany, v nichž skauti zvali děti k soutěžím, konajícím se k mezinárodnímu dni dětí. A tak jsme neváhali a šli si zasoutěžit o pěkné, a někdy i sladké ceny. Když nás soutěže přestaly bavit, zakoupili jsme si již vstupenky na hrad a do kasemat.

Kasematy - sklepení, ve kterých byli žalářování vězni různých národností; jednalo se jak o obyčejné zlodějíčky, tak i o různé politické vězně, jakým byl například známý baron Trenck.
Za druhé světové války si v prostorách hradu zřídilo svoje vězení nechvalně proslulé německé gestapo.
Uvnitř jsme si prohlédli mnoho zajímavých dokumentů pocházejících z dávné doby. Kupříkladu to byly osobní věci vězňů a různé předměty, které vyráběli v době svého pobytu ve věznici. Za zmínku stála zrekonstruovaná dřevěná studna, hluboká přibližně deset metrů.

Měli jsme to štěstí, že v době naší návštěvy byla na Špilberku umístěna putovní výstava hraček. Mohli jsme si tak prohlédnout, s čím si například krátily volný čas naše prababičky, anebo jak si hrají děti v Africe a jiných koutech světa.
Protože jsme byli unaveni, využili jsme příležitosti odpočinout si v hrací dílně a zároveň si zhotovit pěknou papírovou hračku.

Celá neděle se vydařila, a tak nás ani nerozzlobilo, že jsme na zpáteční cestě z hradu pořádně zmokli. Už teď si plánujeme, kam vyrazíme příště. Prozradím vám, že to budou asi Lysice...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 27.09.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet na hrad ŠpilberkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­