ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Výlet k pyramidám

O jedněch letních prázdninách jsme celá rodina vyrazili na dovolenou. Tentokrát padla volby na Egypt, zemi faraonů. V plánu jsme měli trochu cestovat a zbytek dovolené strávit u moře.

Po příletu, když jsme si vyzvedli kufry, pro nás a několik dalších turistů přijel autobus, který nás odvezl k hotelu. Už nastal večer, když jsme se ubytovali a šli spát, celí nedočkaví zítřka, kdy jsme měli navštívit nejlepší bod našeho programu: pyramidy v Gíze.

Následující den jsme i bez budíku vstali brzy ráno, ale jak se ukázalo, nebyli jsme jediní. V příjemně klimatizované jídelně s typickou egyptskou výzdobou už bylo plno lidí.

Po snídani jsme vyrazili pěšky. Moje představy o vyprahlé poušti vzaly velmi rychle za své, když jsem uviděla upravené cesty, stánky a zdi vystavěné kolem všech pyramid. Panoval zde všeobecný ruch. Prodejci turistům nabízeli suvenýry za řádně přemrštěné ceny a ti s nimi - více, či méně ochotně - smlouvali.

Nejdříve jsme se vydali hned k té největší pyramidě, Cheopsově. Tyčila se vzhůru k nebi, tak netečná ke všemu tomu ruchu kolem ní. Působila přesně tím dojmem, jak si to její stavitelé před tisíci lety přáli - majestátně. Vedle ní oddaně stály tři malé pyramidy, které prý patřily faraonovým manželkám.

Kromě stovek lidí zde na nás dýchala i historie. Slunce jako by se chtělo připomenout, jak významné pro faraony a Egypt je, a proto ani na chvíli neslevilo ze své síly. Bylo vedro a vzduch těžkl, mísilo se v něm plno vůní a pachů.

Jak jsme tak prošli celým pyramidovým polem, už jsem chápala, jak vznikají všechny ty teorie o mimozemšťanech a návštěvnících z budoucnosti, protože pyramidy a sfinga - sice bez nosu - jsou opravdovým divem světa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet k pyramidámMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)