ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Výlet k pyramidám

O jedněch letních prázdninách jsme celá rodina vyrazili na dovolenou. Tentokrát padla volby na Egypt, zemi faraonů. V plánu jsme měli trochu cestovat a zbytek dovolené strávit u moře.

Po příletu, když jsme si vyzvedli kufry, pro nás a několik dalších turistů přijel autobus, který nás odvezl k hotelu. Už nastal večer, když jsme se ubytovali a šli spát, celí nedočkaví zítřka, kdy jsme měli navštívit nejlepší bod našeho programu: pyramidy v Gíze.

Následující den jsme i bez budíku vstali brzy ráno, ale jak se ukázalo, nebyli jsme jediní. V příjemně klimatizované jídelně s typickou egyptskou výzdobou už bylo plno lidí.

Po snídani jsme vyrazili pěšky. Moje představy o vyprahlé poušti vzaly velmi rychle za své, když jsem uviděla upravené cesty, stánky a zdi vystavěné kolem všech pyramid. Panoval zde všeobecný ruch. Prodejci turistům nabízeli suvenýry za řádně přemrštěné ceny a ti s nimi - více, či méně ochotně - smlouvali.

Nejdříve jsme se vydali hned k té největší pyramidě, Cheopsově. Tyčila se vzhůru k nebi, tak netečná ke všemu tomu ruchu kolem ní. Působila přesně tím dojmem, jak si to její stavitelé před tisíci lety přáli - majestátně. Vedle ní oddaně stály tři malé pyramidy, které prý patřily faraonovým manželkám.

Kromě stovek lidí zde na nás dýchala i historie. Slunce jako by se chtělo připomenout, jak významné pro faraony a Egypt je, a proto ani na chvíli neslevilo ze své síly. Bylo vedro a vzduch těžkl, mísilo se v něm plno vůní a pachů.

Jak jsme tak prošli celým pyramidovým polem, už jsem chápala, jak vznikají všechny ty teorie o mimozemšťanech a návštěvnících z budoucnosti, protože pyramidy a sfinga - sice bez nosu - jsou opravdovým divem světa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna, 07.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet k pyramidámMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­