ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.46
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Všední trampoty skleničky ve školní jídelně

"Vstávat!" zařinčí naše vychovatelka konvice. Převrátím se, neboť my skleničky spíme okrajem dolů, tudíž dnem nahoru. Asi bych se měla představit. Jmenuji se Marie. Jsem jedna z mnoha skleniček ve školní jídelně. Moje kamarádka je Lucie, protože ona má uštíplý okraj a to je u nás skleniček hrozně moderní. Jen těm kuchařkám se to nelíbí. Teď zrovna vaří guláš na dneštní oběd.
Ráno je vždy nejnudnější. Musíme stát v pozoru a jen čekat, až hodiny odbijí poledne. "Bum, bum" - dvanáctkrát udeří a už se sem hrne dav dětí, každý si vezme jednu z nás a běží ke svému stolu. "Škoda," mě si vzal ten nejzlobivější kluk z celé školy. "Au, to studí!" zakřičím, protože si do mě nalil opravdu studenou limonádu. Potom mě chytne do svého pevného sevření a začne oslintávat jako nějaké lízátko.
Nají se a chce mě odnést na umývací pult, když mu najednou vyklouznu z ruky a letím vzduchem. "Juchů," vždycky jsem si přála proletět se jako nějaký pták. Bouchnu sebou o stůl a dopadnu na zem. Protože jsem z tvrzeného skla, uštípne se mi jen okraj. Konečně jsem taky něčím zajímavá a módní. Kuchařky mě odnesou zpět na pult. Mám ale i další výhodu, nikdo ze mě nebude chtít pít, a tak si můžu celé odpoledne vykládat s Luciií.
"Koupat!" opět zařve konvice a my naskáčeme do teplé vody. Až se osušíme a zase převrátíme, tak nám zhasnou světlo. Už se nemůžu dočkat druhého dne, ale teď musím spát! Dobrou noc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DEDEONKA, 20.06.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Všední trampoty skleničky ve školní jídelněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­