ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Vlna

Poprvé jsem byla u moře ve svých 5-ti letech. Bylo to v Chorvatsku, kde je moře nádherně čisté a průzračné. Také je tam spousta mořských živočichů, kteří se dají pozorovat pouhým šnorchlováním.
Už tenkrát jsem zažila příhodu, která moji mamku natolik vylekala, že mě nechtěla pouštět do vody.
Každý den jsme sledovali odliv a příliv vody v moři. Jednoho dne byl však příliv tak velký, že jsme se museli posunout na pláži o několik metrů zpět a také vlny dosahovaly velikých výšek. Pro mnohé to byla zábava. Ve vlnách řádili i dospělí lidé.
I já jsem chtěla ochutnat vlnobití a tak jsem začala žadonit: "Mami, mamko, můžu jít prosím do vody?" Mamce se to moc nelíbilo, ale nakonec svolila: "Ano, ale jen na chvíli!" Protože jsem ještě neuměla plavat, mamča mě vyzbrojila rukávky a já šla vstříct vlnám.
A tu se valila obrovská masa vody. Lidé křičeli nadšením. A teď se to stalo! Z vody vypluly jen rukávky a já nikde. Máma začala zděšeně pobíhat po břehu a volala: "Kristýnko, Kristýnko, kde jsi?"
Ovšem, když se zase vlna vracela zpět do moře, vyhodila mě na břeh. A já, jak dlouhá tak široká, jsem ležela rozpláclá jako mořská příšerka. Vlasy pocuchané, plavky napůl vyslečené a obrovský strach v očích. Mamka mě popadla a ihned si mě odnesla k lehátku.
Byla jsem šťastná.
Teď, když už plavat umím, mám k moři a vodě vůbec obrovský respekt.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: broucice, 24.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VlnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­