ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Vánoční kapřík Lojza

Vánoce - svátky klidu, pohody, ale také starosti s pečením, kupováním dárků, výzdobou domu a úklidem. Já tyto svátky mám nejraději, protože můžu udělat radost svým nejbližším. A také se kupuje kapřík...

I v loňském roce jsme si zakoupili vánočního kapra, a jak u nás bývá zvykem, dostal jméno Lojza.

Když přišel den "D", tedy den před Štědrým dnem, musel táta Lojzu klepnout. Začal nelítostný boj "na život a na smrt". Lojza bojoval statečně, voda cákala, stříkala a šplíchala všude kolem. 'Proč si jen táta někomu neřekne, aby mu s Lojzou pomohl?' pomyslela jsem si.
Podařilo se! Za několik málo minut se už kapr zabalený v utěrce plácá na stole. Nemůžu se na to dívat, jdu za dveře. Táta se připravuje a...zaslechnu ránu...Lojza to má pravděpodobně již za sebou.
"Au!" ozve se z kuchyně.
Pomaloučku otevřu dveře a co nevidím? Táta sedí na židli a přidržuje si utěrku u prstu, zatímco Lojza se opodál výsměšně plácá ve vodě. I když tátu musel strýc odvést na pohotovost, Lojza svému osudu stejně neušel. Nakonec ho o život připravil dědeček a následně jej i naservíroval. Táta se vrátil se zavázaným prstem a památnou větou: "Už nikdy nebudu zabíjet kapra!"

Všechno dobře dopadlo, táta má prst v pořádku a my se letos můžeme opět těšit na nového Lojzíka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fialka, 03.12.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoční kapřík LojzaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­