ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Vánoční jízda

OSNOVA:

I. Úvod:a) Vánoce bez sněhu
II. Stať:a) Nebezpečná jízda
b) Suchá jízda
c) Návštěva dědy a babičky
d) Odjezd z Brna
e) Klouzačka
III. Závěr:a) Vzpomínka


Rok uběhl jako voda a zase přišly Vánoce. Jako každé Vánoce jsme se s taťkou a mamkou 25. prosince vydali na dlouhou cestu do Brna za babičkou a dědou. Tyto Vánoce však byly zajímavé tím, že nebyl sníh.
Ráno 25. prosince jsem odnesl dárky pro dědu a babku do auta a vyjeli jsme. Vzhledem k tomu, že cesta byla poměrně suchá, mohli jsme jet svým obvyklým tempem a rychlostí. Dokonce ani v hrozivém okresu Libavá, který se pyšní svými zatáčkami a kopci, nebyl sníh. Jakmile jsme dojeli do Brna k dědovi, taťka se mě zeptal, jestli nebyl překonán náš osobní časový rekord (1 hodina 15 minut) z Ostravy do Brna. Já mu však musel odpovědět: "Né nebyl!" S dědou a babkou jsme se přivítali, naobědvali se a dodatečně jsme si poblahopřáli k Vánocům. Já dostal jako každý rok tisíc korun, takže rok jsem považoval za úspěšný. Odbyla šestá hodina, my sbalili dárky a rozloučili se. Během naší návštěvy však venku začalo sněžit.
Vyjeli jsme. Mysleli jsme si, že když se dostaneme na dálnici, bude cesta prohrnutá pluhem a posypaná solí, ale opak byl pravdou. "Cestáři spí," řekl jsem. Ze začátku nás náš "sportvagón" vezl asi 120 kilometrovou rychlostí. Počasí se stále zhoršovalo, takže jsme museli zpomalit, abychom neskončili v příkopu jako někteří, co nás předjížděli.
Postupem času jsme dorazili k odbočce na Libavou a taťka i přes mamčin odpor odbočil. Při prvním mírném stoupání však taťka změnil názor, protože naše letní pneumatiky už nám v první části stoupání nenabízely směr vpřed. Taťka řekl: "Držte se!" a chytil ruční brzdu. Otočil auto o 180 stupňů a vrátili jsme se na dálnici. Cestou jsme potkali pár cestářských aut s pluhem a solí, ale problém byl ten, že jely na druhé straně dálnice. Po dlouhé jízdě jsme konečně začali projíždět Hranicemi na Moravě. Najednou však z ničeho nic zadek naší alfy začal ujíždět ze strany na stranu a taťka se to snažil udržet různým kroutěním volantu. Taťka to jako zkušený řidič "ustál" a mamka mu celá vystrašená, řekla, ať zpomalí. Taťka ji ale uklidnil tím, že jedeme 40 km za hodinu a pokud chce jet pomaleji, tak ať si vystoupí a jde pěšky. Po čtyřech hodinách jsme úspěšně dojeli domů a šli jsme se z této zajímavé události vyspat.
Tento den patří k mým nejzajímavějším a myslím si, že si na něj vzpomenu minimálně každý rok o Vánocích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vinda, 23.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoční jízdaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­