ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.86
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Tři kříže - poutní místo u Valdštejna

- vypravování s prvky líčení

V oblasti Českého ráje se nachází mnoho zajímavých památek. Nejraději z nich mám Tři kříže (Kalvárie). Má první vzpomínka se váže k roku 2000. K tomuto místu mě poprvé přivedl tatínek. Tři kříže se nacházejí nedaleko hradu Valdštejn. Jsou velice chytře ukryté v lese, a proto o nich neví každý turista. Jedná se sice o obyčejné kameny, jenomže mají své kouzlo. Jsou to mí "kamarádi", na které se mohu obrátit, když mě něco trápí, když je mi smutno, ale nejradši jim vyprávím o radostných věcech. Chovám k nim i velký respekt, který asi vyplývá z jejich stáří. Musím je vidět nejméně jednou do roka.

Když přijedu do Českého ráje, těším se, až příští den vstanu a budu moci navštívit své kamarády: Viléma, Borise a Žíhu. Tito kamarádi jsou stejně hodní jako můj dobrý kamarád Vojta Beran.
"Hurá, už je ráno!" Spěchám za nimi. Než dojdu na samotný vrchol, čeká na mě ještě překrásná kaplička. Lidé to zde moc neznají, takže to tu je hezky uchované. Už jsem tady. Zleva zdravím Viléma, pak samozřejmě vítám i Borise a poslední vpravo na mě čeká Žíha. Oni mě zajisté také pozdraví a mají z mé návštěvy velikou radost. Je to krásné ráno: slunce se probouzí, ptáčci skřehotají a vydávají zvláštní zvuky. Moji kamarádi jsou ještě celí rozespalí. Je čas snídaně. Mám s sebou chleba s paštikou. Rád se rozdělím.
Po snídani za mnou přijde tatínek a říká mi, že se půjdeme někam projít. Souhlasím a povídám kamarádům: "Za chvíli se vrátím."
S tatínkem jdeme na procházku okolím. Cestou se stavujeme na oběd. Nesmím zapomenout na své kamarády a něco jim také vzít. Všichni jsme si velmi pochutnali. A právě nastal čas, abychom si vyprávěli své historky. Náhle se začalo stmívat. Už jsme byli všichni unaveni. Říkám, že už budu muset jít. Kamarádi mě nechtěli pustit, ale přesto jsem šel. Na tváři se mi uronila slzička. Kamarádi na mě volali: "Bude se nám stýskat!" A já odpověděl: "To mně taky!"
Dnešní den byl velmi vydařený. Budu na něj rád vzpomínat. Můj sen je mít v budoucnosti vlastní děti a o tomto místě jim vyprávět. Už se nemohu dočkat na další výlet ke Třem křížům...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fík, 11.11.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tři kříže - poutní místo u ValdštejnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­