ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

To byl ten slavný den, kdy nám byl představen!

  • aneb Překvapení k narozeninám
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 (podzim)
  • vypravování o nezapomenutelném setkání s technickou novinkou, která vám změnila život (funkce výchozího textu inspirativní)

Byl krásný letní den a já jsem si to mířil ze školy rovnou domů. Dneska jsem nelenil jako každý jiný den, ale pospíchal jsem, neboť jsem měl narozeniny a rodiče mi slíbili - jako každý rok - nějaký ten dárek. Přemýšlel jsem po cestě, co asi letos dostanu.

Když jsem dorazil domů, maminka mě přivítala s dortem v ruce a za ní již stál v řadě otec, který svíral menší zabalenou krabičku. Mamce a dortu jsem nevěnoval větší pozornost a spíš jsem se zaměřil na krabičku, kterou mi slavnostně předával otec.
"Co v tom je?" zeptal jsem se nedočkavě.
"Uvidíš, chtěli jsme ti s tatínkem udělat radost, a tak jsme nešetřili, hlavně na ten dárek buď opatrný, ať ho nerozbiješ!" nechtěla mi maminka prozradit, co se v krabičce skrývá.
Proto jsem nelenil a rychle ji rozbalil. Byl to nový mobilní telefon! Až do té doby jsem ještě žádný nevlastnil, proto jsem přijal gratulace, rychle snědl kousek dortu a vrhl se do návodu k obsluze nového telefonu. Až do večera jsem přicházel na stále nové funkce do té doby mně neznámé. Spát jsem šel až pozdě večer.

Druhý den jsem telefon přinesl do třídy a byl rázem středem pozornosti. Každý si chtěl na něj sáhnout nebo ho aspoň vidět. O měsíc později dostal mobilní telefon i kamarád Pavel.
"Koukej, co jsem dostal," řekl Pavel, když dorazil celý šťastný do třídy.
Měl jsem ohromnou radost, že i on už má svůj telefon. Celý den jsme si pak ve škole pod lavicí psali SMS, a když jsme šli ze školy, dokonce jsme si spolu i telefonovali.

Najednou mi došlo, jak mi tento přístroj změnil celý můj život. Už jsem nemusel půl dne Pavla nahánět po vesnici nebo koupališti, abych se s ním spojil. Stačila pouze jedna SMS nebo jeden telefonát. Dneska už vím, že na tyhle narozeniny, kdy jsem dostal svůj první mobil, nikdy nezapomenu, byl to zkrátka ten slavný den, kdy mi byl představen!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
To byl ten slavný den, kdy nám byl představen!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)