ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Televizor

Jednoho dne se mému bratrovi, který se tuze rád díval na fotbalové přenosy, porouchala televize a nešla vůbec zprovoznit. To se rozumí, že na nic nečekal a běžel do nejbližší opravny, jelikož za dva dny měli dávat rozhodující fotbalový zápas, o který nehodlal přijít. V opravně mu řekli, ať si raději koupí nový, protože televizor už není v záruce a oprava by stála nepoměrně větší sumu než úplně nový televizor. Dal na jejich rady a utíkal do prodejny s elektrospotřebiči. Bohužel zde nenašel žádnou televizi, která by finančně odpovídala jeho požadavkům, spíše narážel na samé plazmové s vysokým rozlišením, které on nechtěl a ani vlastně nepotřeboval. Takže odešel s nepořízenou...

Po cestě domů ho na ulici oslovil jistý pán a nabízel mu mobil. Bratr se ho otázal, jestli nemá také televizi. Muž nejspíše dychtil po každé koruně a tím pádem se ocitli zanedlouho u něj doma u jeho vlastního televizoru. Dokonce mu názorně ukázal ovladač, jak se ovládá. Televizi koupil od toho člověka za pár stovek, neboť se pravděpodobně ocital v těžké finanční situaci.

Doma bratr televizi zapojil a vítězoslavně spustil. Přístroj klasicky fungoval, kupodivu na něm nebyla znát ani žádná sebemenší chyba v obraze či v signálu. Televizor šel asi den a něco, jenže poté zničehonic přestal fungovat. A zrovna pár hodin před zápasem... Bratr do televize všelijak bušil, leč k ničemu. Zašel se podívat dokonce i na střechu na anténu, nezpozoroval však ani tam žádný problém. Tak se tedy rozjel zpátky za minulým majitelem...

V bytě ho ovšem nenalezl, tudíž se zašel poptat pana domácího, jenž mu řekl, že jej prý vyhodil za neplacení nájmu a že se nyní pravděpodobně pohybuje kdesi venku, čili hledat ho by nemělo smysl. Bratr si připadal, jako by na něj spadla skála, neboť neobjevil nikoho, kdo by mu něco s tím televizorem provedl. Nezbylo mu nic jiného, než televizi vyhodit a na zápas se podívat u kamaráda.

Pro příště už nic nechtěl ponechat náhodě, a tak si za vyšší částku koupil televizi úplně novou, a plazmovou! Sám dokonce prohlásil, že nebýt fotbalu, nevlastnil by dodnes televizi a díval by se snad jen z oken.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 10.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TelevizorMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­