ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Strach (2)

Bylo mi tenkrát deset let a mojí mladší sestře tři roky, když se stalo něco, na co snad nikdy nezapomenu.
Byly prázdniny, takový krásný teplý červencový den, a já hlídala Karolínku, protože mamka i táta byli v práci. Protože bylo venku strašné horko a my se sestřičkou už nevěděly, co nudou dělat, rozhodly jsme se, že zajdeme do nedaleké cukrárny poblíž našeho domu.

Když jsme dorazily na místo, hned jsme se vrhly ke všem těm sladkým zmrzlinám, abychom si vybraly. Karolínka chtěla čokoládovou a já jahodovou. Podala jsem sestře zmrzlinu a čekala na tu svou. Když už jsem držela zmrzlinu v ruce, ohlédla jsem se, abych chytla Káju za ruku, ale ona nikde!
Vyběhla jsem rychle ven z cukrárny a pobíhala nervózně sem a tam a ze všech sil křičela sestřino jméno. Ale bez odezvy. Zastavilo se mi srdce, bylo mi nesmírně špatně. Jen jsem tam stála a začala brečet. Hlavou mi kolovalo spoustu otázek. Kde by jen mohla být? Co mi řeknou rodiče? Co si počnu bez svojí sestřičky?

Najednou jsem ale pocítila, jak mi někdo z ruky vyškubl mou zmrzlinu. Byla to moje malá sestřička. S úsměvem na tváři se na mě podívala a já ji objala. Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Už jsem se Karolínky ani neptala, kam se mi najednou tak ztratila. Byla jsem šťastná, že je zpátky živá, zdravá, i když celá opatlaná od čokoládové a mojí jahodové zmrzliny.

Ruku v ruce jsme kráčely pomalu domů. Bylo to poprvé, kdy jsem pocítila ten největší strach. Strach o nejbližšího člověka. Mých nejhorších 5 minut v životě...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rumli, 29.05.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strach (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­