ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Štěstí v neštěstí

Moje špatná nálada začíná hned, jak se blíží neděle večer, jelikož musím dohánět všechna naslibovaná učiva, která si zadávám ve škole na víkend, abych měl čas se věnovat svým aktivitám - hraní her na počítači. Ale skoro pokaždé na učení doslova zapomenu, protože jsem "seklý" u počítače.

Jak skončím s počítačem, jdu se podívat na mého největšího nepřítele - budíka! A dozvím se, že jsou už 2 hodiny ráno a já si bleskurychle vzpomenu, že za pět hodin vstávám do školy. Rychle utíkám do koupelny osprchovat se a nešťastnou náhodou zjistím, že neteče teplá voda. Říká se, že když se člověk sprchuje pod studenou vodou a vydrží tam nejméně 5 minut, tak je "zralý k životu". Po desítkách minut rozhodování jsem tohle riziko podstoupil a vydržel jsem tam pouze pár sekund a aby toho nebylo málo, zjistím, že nemám zubní kartáček. Tak honem, honem zubní pastu na prst a pečlivě si drhnout mé "zářivě bílé" zoubky. Až jsem byl se vším hotov, šel jsem konečně do postele, ale bohužel jsem nemohl usnout, jelikož našim hrála "moc" nahlas televize, takže jsem se rozhodl, že jim půjdu domluvit svoje. Po mé pětiminutové přednášce jsem neuspěl. Velice zklamaný jsem šel spát pronásledován hlukem od televize, která "řvala" snad až do rána, ale naštěstí se mi podařilo záhadně usnout.

Probudil jsem se za pět minut osm, "fofrem" jsem vstal a byl nachystaný, takhle rychle hlavně proto že jsme měli první hodinu matematiku s naším třídním panem učitelem Standou Zajícem, který přímo "nesnáší" pozdní příchody do hodiny, obzvlášť ode mě.

Vyšel jsem z domu, "nakopl" jsem motorku a "upaloval" do školy. Zřejmě podruhé se na mě usmálo štěstí, asi to byl dar přímo z nebes - došel mi benzín u břeclavské nemocnice. Bohužel jsem se musel jakýmkoliv způsobem dobelhat do školy, popadl jsem tak motorku a dotlačil ji až ke škole.

Bylo asi půl deváté ráno. Šel jsem přes vrátnici, ačkoli jsem tušil, jaké nebezpečí bude čekat. Otevřel jsem dveře a nenápadně se podíval na levobok, kde se otevíralo malinkaté okýnko, ve kterém byla naše oblíbená "vrátnica" Tučková, která mně začala nadávat, ale to je u ní normální. Musel jsem jí prostě sdělit, že se to nebude opakovat.

Utíkal jsem se do šatny převléct a šel rychlejší chůzí do třídy, i když jsem doslova "lapal po dechu". Přišel jsem ke dveřím mojí třídy a připravoval jsem si proslov, jak tuto událost "vyšmelím" u třídního. Vzchopil jsem se a otevřel dveře. No, kde nic tu nic, prázdná třída! Šel jsem se podívat na změny a nevěřil jsem vlastním očím! Hodina matematiky odpadla.

Při svém spěchu plného neštěstí jsem měl vlastně štěstí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: snejk, 15.04.2007

   
­­­­

Slohová práce Štěstí v neštěstí ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štěstí v neštěstíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­