ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Stěhování

Každý si dovede představit, jak asi takové stěhování vypadá - ono se nadarmo neříká, že je lepší vyhořet, než se přestěhovat. A když těch věcí máte opravdu požehnaně, pak je to vážně zábava k nezaplacení.

Já osobně jsem se stěhoval už tolikrát, že by se to na prstech jedné ruky nedalo vůbec spočítat a o fous ani na prstech té druhé... A řeknu vám, že každé stěhování mě tak nějak vyvedlo z míry, respektive nebylo takové, jaké jsem si ho představoval.

Poprvé, když jsem byl praktikami stěhováků zcela nepolíben, jsem se nechal slušně "oholit". Stěhováci mě ujišťovali, že je potřeba vše důkladně obalit, dát do krabic a ty znovu obalit. Tak to tedy udělali se vším, jen větší předměty pouze obalili a nedali je do krabic. Měl jsem radost, že se mým věcem nic nestane. A také že nestalo, jen z peněženky jsem musel dát tolik peněz, že mi pak nezbylo ani na rohlík, a to bylo tři dny po výplatě!

Podruhé, to už jsem si myslel, že na ně vyzraji, jsem si objednal jinou, nejlevnější firmu, co jsem mohl jen najít, a před jejich návštěvou vše sám zabalil a dal do krabic, aby to nemuseli dělat oni a účtovat si za to kdovíco.
Jakmile však přijeli, hned mě osočili, že si to přebalí sami, neboť já to prý udělal špatně a kdesi cosi. Ve výsledku si přičetli další přirážku za to, že to museli vybalovat, takže nakonec jsem zaplatil ještě víc než předtím.

Potřetí jsem se to snažil udělat úplně jinak. Předem jsem se domluvil s jinou stěhovací firmou, ať mi to oni zabalí (měli opravdu nejlevnější obaly), ovšem nic víc, a následně jsem si povolal jinou firmu, aby mi to přestěhovala. Proti tomu zabalení nemohli říct ani popel, neboť to dělali profíci. Když přijeli, pochválili mě za to, jak jsem to vše připravil. Já se jen usmíval a měl radost, že to zase nebude stát tolik, jako když si kupujete ojetou škodovku. Vše probíhalo úplně v pořádku - přivezli věci v neporušeném stavu, avšak když jsem uviděl účet, mohli mě začít omývat. Částka na něm byla snad dvakrát vyšší než při tom posledním stěhování. Stěhováci mi vysvětlili, že jezdí na zemní plyn, čímž se snaží chránit životní prostředí, a tak je jejich cesta výrazně dražší, než kdyby jezdili na benzín!

Při dalších stěhováních jsem už přestal vymýšlet různé fígle, jak ušetřit, prostě jsem tomu nechal volný průběh a nechal se tedy pokaždé ožebračit. Vždy jsem pak již zavolal tu firmu, která mě stěhovala úplně poprvé a nechal se jí odstěhovat. Při úplně posledním stěhování mi dokonce udělali slevu jako stálému zákazníkovi. Ani už nevím, jestli jsem z toho měl tenkrát radost, nebo ne. Beztak jsem za stěhováky dal dohromady tolik, že bych si klidně mohl dovolit nablýskaného sporťáka, kterými tak často jezdí v Top Gearu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 04.06.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
StěhováníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­