ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Štědrý den

OSNOVA:

I.1. Očekávaný den "V"
II.1. Snídaně
2. Procházka
3. Oběd
4. Sledování TV
5. V kuchyni
6. Návštěva
7. Štědrovečerní večeře
III.1. U stromečku

Je 24. prosinec ráno, nastává hodně očekávaný den "V". Cukroví napečené, vše krásně uklizené, vyzdobený vánoční stromeček dokonce i voní. Letos je sladěn do stříbrné, zlatavé a červené barvy. Já se sestrou už netrpělivě čekáme na večer, jak si budeme rozdávat dárky. Jsme zvědavé, jaké překvapení nás letos pod stromečkem bude čekat. Ale to byl zatím jen náš sen, aby byl už ten krásný večer.

Tak jsme se sestrou se šly nasnídat. K snídani jsme měly vánočku s kakaem. Já ovšem kakao nepiji a tak jsem si dala jenom studené jahodové mléko.

Po snídani jsem se převlékla a šla jsem na asi hodinu a půl dlouhou procházku s mojí fenkou. Šly jsme k řece, do lesa, na posekané pole a potom jsme se vydaly už domů na oběd.

Když jsme dorazily domů, umyla jsem si ruce a šla na oběd. K obědu jsme měli nějaké cizí jídlo bez masa, ale bohužel si nepamatuji jméno.

Po obědě jsem zjišťovala, co asi dávají v televizi. Našla jsem si moc hezké pohádky a také jsem se na ně vcelku dlouho dívala. Potom mě už sledování televizních pohádek přestalo bavit, a tak jsem si raději pustila na DVD jednu animovanou - Over the hedge (Za plotem).

Jakmile jsem se dodívala, zašla jsem do kuchyně pomoci mamince. Jenže ta už měla vše udělané, tudíž jsem ji ještě přemluvila, abychom spolu alespoň upekly bublaninu.

Když jsme byly s bublaninou hotové a chtěli jsme si všichni dát večeři, překvapila nás návštěva babičky a dědečka.

Asi po hodině od jejich návštěvy jsme konečně zasedli ke stolu, pustili si koledy a začali jíst. Měli jsme na stole mnoho dobrých jídel, například bramborový salát, kapra, pstruha, lososa, kuřecí řízky, zeleninu a kolu. Samozřejmě že i náš mazlík dostal také nějaké pochoutky.

Po výborné večeři jsme maminku pochválili a šli ke stromku. Hned jak jsem spatřila stromeček, upoutalo mne mnoho dárků. Vzala jsem si vánoční čepičku a začala je rozdávat. Když jsem je všechny správně ostatním předala, začala jsem si rozbalovat ty svoje, a byla jsem maximálně spokojená a nadšená ještě víc. Byly to vskutku nejkrásnější Vánoce, co jsem zažila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štědrý denMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)