ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Starý dům vypravuje

Sice už je to dlouho, co jsem byl postaven, ale stále se ještě v plné kráse vypínám do výše, blíž a blíž k mrakům a slunci.
Protože stojím na malé mýtince hluboko v černém lese, žádné domy zde blízko mne nestojí a město je daleko, nemám si s kým povídat, smát se nebo šprýmovat.

Z vesnice sem občas jezdí jeden moc milý pár, který si mě koupil a vždy ve mně pár nocí přespí. Paní Blažena pokaždé po příjezdu otevře okna a pan Ondřej zatopí v krbu. To mám velice rád, neboť už nejsem nejmladší a trápí mě spousta neduhů. Když se nadýchám čerstvého vzduchu a pěkně prohřeji, všechna bolest a trápení pominou.

Když jsou ale tito lidé pryč, bavím se tím, že pozoruji přírodu okolo sebe. Dívám se na zvířátka, stromy, houbaře na lovu hub či na děti běhající po lese. Stále myslím na to, kde zítra vyroste nová rostlina, jaké mládě se narodí nebo který pocestný vypustí z úst údiv: "Ten dům vypadá jako kyklop."

Krajinu i život kolem sebe miluji, rád naslouchám jejím zvukům a vždy se těším na chvíli, kdy vyjde slunce, ptáčci začnou zpívat a já budu opět moci sledovat svět kolem mne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Starý dům vypravujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)