ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Starý dub vypravuje

Uprostřed lesa stojí starý dub, obklopený spoustou malých, právě zasazených stromečků. Tento letitý dub, jenž na onom místě roste už celou věčnost, okolním stromečkům vypráví:

"Znal jsem i stromy, které tu rostly před vámi. Ach, to byly časy," povzdechne si strom, utře slzu a povídá dál. "Celé dny jsme s přáteli vedle sebe stáli a povídali si. A když jsme dorostli do velké výšky, přihnala se jednou strašná vichřice a všechny nás až do jednoho porazila k zemi. Zůstal jsem jenom já, o mé kamarády se dlouhá léta nikdo nezajímal. Jen já jsem se na ně musel dívat, jak postupně hnijí nebo jak si je nějací lidé berou domů na topení." Zase si povzdechne a zamáčkne slzu. "Teď jste ještě stromky, které tu vysázeli lidé namísto těch starých. Nemusíte se o nic starat, protože jste obmotány pletivem, které vás před vším chrání. Ale jednou vyrostete do velké výše a může se vám stát to, co těm předešlým stromům..." Starý dub se naplno rozpláče.

Ale světe div se, roky ubíhaly a žádný vítr nedokázal nové stromky porazit, protože pustily své kořeny tak hluboko do země, že se všechny propletly se starým dubem a pevně držely při sobě. A tak byl starý dub rád, že před tím, než i on začne hnít, poznal spoustu svých nových přátel, kterým mohl předat zkušenosti a pomoci jim zpevnit své základy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 05.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Starý dub vypravujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­