ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Setkání s vlky

Vlci do Beskyd patří odedávna. Beskydy jsou jedinou oblastí v ČR, kde se vlci pravidelně vyskytují, žijí tady a jsou nedílnou součástí potravního řetězce.
Tento příběh se mně stal letos o prázdninách. Asi v půlce prázdnin jsem měl jet k dědovi, který žije nedaleko hraničního přechodu Bumbálky. Jeho chalupa se nachází na samotě. Už kvůli tomuhle jsem se tam tolik těšil. Těšil jsem se tam na ten klid, vůni lesa a luk a doufal jsem, že zde zažiju plno pěkných věcí.
Konečně to nastalo, nastal den, kdy jsem měl odjet k dědovi. Zbalil jsem si svoje poslední potřebné věci a vyrazil jsem. Jel jsem tam autobusem, ale stejně se potom musí jít 5 km pěšky. Když jsem konečně došel k dědovi, oddychl jsem si. Cesta totiž vede hlubokým lesem a vyskytují se zde šelmy, jako například medvěd, rys či právě vlk.
Prázdniny u dědy utíkaly jak voda. Nenudil jsem se. Chodil jsem zde na houby, maliny a jiné lesní plody. Vůbec mně nevadilo, že nemá televizi ani rádio. Tento klidný způsob života mně vyhovoval víc než uspěchané město. Celé dny jsem trávil u ovcí, které děda vlastní, nebo jsem byl v lese. Jednou k večeru, když už se stmívalo, jsme si šli s dědou opékat. Seděli jsme u ohniště, povídali si a dívali jsme se na noční oblohu. Najednou jsme uslyšeli vytí vlků a viděli jsme, že ovce jsou značně rozrušené. Rychle jsme popadli žhavé klacky z ohniště a utíkali se podívat, co se vlastně děje. Poprvé v životě jsem na vlastní oči uviděl vlky. Jak se o vlcích ví, jsou plaší, takže než jsme k nim doběhli, už byli pryč. Byla už velká tma a tak jsme ovce zahnali zpátky do ohrady a šli jsme radši spát. Až další den jsme zjistili, co vlastně vlci způsobili. V ohradě pro ovce jsme našli deset zakousnutých a rozsápaných oveček. Další dny se už vlci neukázali a tak jsem mohl prožít zbytek prázdnin naplno. Škoda, že už jsem musel jet domů.
Na tento zážitek nikdy nezapomenu a vzpomínám na něj vždy, když jsem u dědy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcel Petřek, 12.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Setkání s vlkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­