ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Sen: Vražedná technika

  • převyprávění snu

"No fuj, to byl ale horor, jej, to jsem se ale lekl," zvolal dědeček, když se probudil ze svého snu. Dědeček na takové sny vůbec nebyl zvyklý. Většinou se mu zdálo o tom, jak jde na houby nebo okopává svoji zahrádku plnou všelijaké zeleniny. Ale tohle, to ho opravdu rozhodilo. Málem mu z toho začal vynechávat i jeho kardiostimulátor. Zdálo se mu totiž o noční můře všech lidí postaršího věku... MODERNÍ TECHNICE.
Možná si budete myslet, že šlo o nějaké počítače a přístroje tohoto typu, ale jste na omylu. Zdálo se mu o robotech, oživlých lampičkách na nočních stolcích a hlavně o automobilech, které převzaly veškerou vládu nad světem. Již to nebyly sluhové lidí, lidé už sloužili jim...

Lidstvo na zemi takhle žilo mnoho let. Když auta potřebovala něco opravit, poručila lidem, a ti vše poslušně spravili. Jenomže poté na Zemi spadl obrovský meteorit a všechna tahle oživlá technika se začala chovat divně. Stroje začaly být agresivní a lidi pronásledovaly. Když se jim něco nelíbilo, člověka zabily. Postupně takhle zlikvidovaly celé lidstvo. Jenomže stroje začaly chátrat a potřebovaly lidi zpět.

Jednoho dne na Zemi přiletělo několik lidí z jiné dimenze. Zabloudili. Byli mnohem chytřejší než současní lidé a dokázali tak přeprogramovat všechny stroje zpět.
Od té doby již zase stroje sloužily lidem, ne naopak.

"Uff, naštěstí to byl jen sen," oddechl si dědeček.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rvi-t, 19.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sen: Vražedná technikaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­