ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

"S vámi mě bavil svět"

Vše se odehrává v jednom malém městečku Cartago, kde společně žijí čtyři hlavní hrdinové tohoto příběhu: Mark, Sam, Ally a Lara. Znají se už od školky a všechny své zážitky prožívají společně. Jsou to mladí týnejdři, kteří chtějí oslavit začátek letních prázdnin.
Jednoho večera se Mark a Sam rozhodli, že vyzvednout Ally a Laru a společně pojedou do místního klubu "Sunny days", který je proslulý skvělou muzikou a prodejem drog. O tom však jejich rodiče nemají ani tušení. Když dorazili na místo, všichni se zastavili před vchodem do budovy. Nevěděli, zda mají vstoupit nebo ne. Ale jejich zvědavost byla silnější než strach.
Uvnitř klubu viděli samé zdrogované, opilé lidi. Jakmile to Mark spatřil, neodpustil si jednu ze svých hlášek: "Je to tu dost dobrý, co? No, když už jsme tady, tak jdeme pařit, ne?" Sam na jeho poznámku zareagoval: "Jo, jdeme. Je to velmi pěkný hnízdečko." Všichni se celý večer skvěle bavili, až na Laru. Byla totiž jediným odvozem svých přátel, tak v alkoholu nesměla smočit ani špičku jazyka.
Blížil se konec drogové zábavy. Lara přišla k Samovi, Markovi, Ally a oznámila jim: "Vážení, razíme domů. Seberte se a jdeme." Nikdo na její řeči nereagoval. Pouze se tichým hlasem ozvalo: "Jsme v pořádku, jasný? Jeď domů. My dorazíme za chvíli." Lara nechtěla své kamarády nechat samotné, ale věděla, že oni s ní stejně nepůjdou. Nasedla tedy do auta a jela směrem domů.
Cesta byla strašná. Blýskalo se na všechny strany a lilo jako z konve. Lara se bála sama řídit auto v tomhle počasí, a tak si chtěla pustit alespoň cédečko pro zmenšení strachu. Ve chvíli, kdy se ohýbala pro disk, se proti ní vyřítil kamion a plnou rychlostí do Lařinýho auta narazil. Ihned přijela záchranka a odvezla řidiče kamionu i Laru do nemocnice. "Kamioňák" během transportu zemřel.
Doktoři podali rodině a přátelům zprávu o nehodě až druhý den ráno. Nikdo nechtěl té strašné události uvěřit. Lauřina matka se psychicky zhroutila a Sam si dával nehodu za vinu.
Rodiče, Sam, Mark a Ally se rozjeli hned do nemocnice. Doktor je k Laře nechtěl pustit. Musel jim nejdříve oznámit nepříjemnou věc: "Chtěl bych vám něco říct. Vaše dcera a kamarádka utrpěla při autonehodě vážná poranění mozku a fraktůru dvou žeber. Při životě ji udržují pouze přístroje. Je jen otázkou času, kdy přestane její srdce bít. Je mi to moc líto." Všichni si mysleli, že to je jen zlý sen, ze kterého se brzy probudí. Nedokázali si představit život bez Lary.
Po několika dnech, když byli Mark a ostatní na návštěvě v nemocnici, se Lara nečekaně probrala. Nemohla pořádně otevřít oči, protože neměla sílu. Ona i její kamarádi, kteří stáli kolem její postele, věděli, že právě umírá. Byla hodně slabá, ale i přes to chtěla říct svým přátelům několik slov: "Jsem ráda, že tu stojíte blízko mě i v tomhle těžkém okamžiku. Jste mí velmi dobří přátelé a vždycky jimi budete." Hlas už měla slabý a velmi tichý. Její poslední slova, která stačila povědět, než odešla, byly: "S vámi mě bavil svět."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
"S vámi mě bavil svět"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)