ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 115x Prosím, ohodnoť práci

S babičkou v divadle...

Příběh, který vám budu vyprávět, se přihodil před devíti lety. Moje babička je odjakživa velkou ctitelkou divadla. Jednoho dne mi předala slavnostně obálku se slovy: "Mám pro tebe nezapomenutelný kulturní zážitek." Dychtivě jsem obálku rozlepila a uvnitř jsem spatřila vstupenky na večerní představení babiččiny oblíbené opery Rusalka. Moc jsem se na blížící se večer těšila. Konečně nastal...
V divadle se mi líbilo. Všichni byli slavnostně oblečení a příjemně naladění a zatímco publikum napjatě sledovalo aktéry představení a kochalo se líbeznými áriemi, někdo blízko mne začal něčím velmi hlasitě šustit. Ono to nebylo nic příjemného a nerušilo to jen mne. Potají jsem začala pátrat po viníkovi. Nepátrala jsem dlouho. S úžasem jsem zjistila, že představení ruší moje babička, která nepřestávala usilovně hledat cosi v kabelce. Mírně jsem ji napomenula, marně. Po patnácti minutách konečně z kabelky vytáhla ušmudlaný bonbon a byl klid. Zdánlivě! Tedy přesněji řečeno do chvíle, než začala Rusalka zpívat. Tu se k ní babička s chutí přidala. Bohužel její projev byl tak hlasitý, že se náhle stala středem pozornosti namísto Rusalky. Avšak ovace se nedostavovaly, lidé kroutili nevěřícně hlavami a já se v tu chvíli toužila propadnout někam hluboko do země. Když se pak později babička přidala i k vodníkovi, přistoupila k nám uvaděčka se slovy, ať opustíme laskavě divadlo. Vzpomínám si, že babičky se to tenkrát velice dotklo, ale pochopila, že skutečně mohla ostatní rušit. Nicméně po odchodu z divadla, na tramvajové zastávce, usoudila, že árie byly natolik krásné, že mi je musí znova zazpívat.
Od té doby jsem byla v divadle nesčetněkrát a vždy mne rozesměje vzpomínka na zpívající babičku. Díky ní jsem měla možnost zhlédnout spoustu nádherných her, operet i oper a už nyní vím, že i já budu vést své potomky k lásce k divadlu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kamila, 18.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
S babičkou v divadle...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­