ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Rukavice

Je podzim a já tradičně přerovnávám svůj šatník. Hromádky s letním oblečením vytahuji z prádelníku, vrstvím je do igelitového pytle a vynáším na půdu. Tady je odložím do kouta a chopím se pytle, který jsem sem vynesla na jaře.
Přebírám svetry, které budu nosit přes zimu. Několik jich odkládám nazpět. Proč? No, prostě jsem o pár kil zestárla a ani elastičnost pleteniny není nekonečná. Ale nevyhodím je. Třeba ještě někdy zhubnu... Ha, ha!

Vítězoslavně snáším z půdy půl pytle svetříků. Stačí. Alespoň mám výmluvu, že si musím koupit nějaký nový.
"Stejně by sis koupila nový tak jako tak..." - předkládám zcela mylný mužský názor, respektive mého manžela.
Ale má pravdu. My ženy jsme prostě takové...

Šatník je vyrovnaný do komínků, že by mohla přijít kontrola z vojenské správy. Dmu se pýchou a zavírám dvířka. Ještě kontrola kabátů a zimních bund. V pořádku - zde nákup nových neobhájím - do těch se vejdu.

A ouha! Zapomněla jsem na půdě krabici se šálami a rukavicemi. Čím dál nervózněji se přehrabuji obsahem všeho na půdě. Už jsem na každém místě koukala snad třikrát. A nic! Zoufalá slézám po žebříku dolů.
Jedna šála visí celoročně v chodbě ve skříni, bude tedy muset stačit. Ale rukavice si musím koupit, to je jasné!

***

Zimu jsem zvládla s novými rukavicemi.
Na jaře se opakuje celý proces výměny sezónního oblečení znovu. A hele, co nevidím? Na dost viditelném místě leží již oplakaná krabice s rukavicemi! Pohladím ji a slibuji, že na podzim ji už nepřehlédnu. A tak na ni stavím další krabici plnou nových rukavic a šál.
Ty již nepřehlédnu! I když....!?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Struhárová, 11.12.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
RukaviceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­