ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Rodinné štěstí

Příběh, který píši, se stal devátého února. Ten den se nám narodila sestřička...

Asi kolem jedné hodiny odpoledne jel strejda za mamkou do nemocnice a s Míšou jsem zůstala sama doma. Strašně jsme se těšily, až nám strejda zavolá.
Dostaly jsme ale strašný hlad, a tak mě napadlo, že si půjdeme něco uvařit. Zatoužily jsme po krupicové kaši. Připravily jsme si věci, které byly potřeba, a začaly vařit.
Když byl náš první výtvor hotov, Míša jej ochutnala, podívala se na mě a řekla: "Chutná to jako spálená guma!'' Obě dvě jsme se začaly smát. A tak první výtvor skončil v koši.
Pustily jsme se do druhého pokusu. Po ochutnání jsme však zjistily, že to chutná úplně stejně. Řekly jsme si, že si tedy raději uděláme palačinky.
Šla jsem pro ingredience, abych záhy zjistila, že nám došla vajíčka. Tak pro ně Míša zaběhla k sousedce Julce. Jakmile jsme měly palačinky hotové, přišly jsme na to, že nemáme ani marmeládu. Nyní jsem k Julce musela já a rovnou ji pozvala na pár palačinek. Julka nebyla jen naše sousedka, ale hodně se kamarádila s naší mamkou. Když jsme se najedly, Julka odešla.
Po deváté hodině nám konečně zavolal strejda radostnou zprávu - Terezka se už narodila. Měřila 49 cm a vážila 3 kg. S Míšou jsme byly tak šťastné, že jsme radostně pobíhaly po celém bytě.

Druhý den jsme se všichni jeli kouknout na Terezku do nemocnice. Byla strašně moc roztomilá. Nemohli jsme se dočkat, až si ji přivezeme domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mlíko, 02.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodinné štěstíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­