ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.92
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Ranní návštěva


OSNOVA:

1. Nepříjemné probuzení
2. Nehoda
3. V koupelně
4. Moje kamarádka a veselý konec


Ráno mě něco pošimralo na tváři. Byla to moucha. Potom se ozval hlas: "Verčo, vstávej! Máš tady návštěvu." Přetáhla jsem si peřinu přes hlavu, tak moc se mi nechtělo vstávat. Nerada lezu z teplého pelíšku. Ještěže mě nepřišla vzbudit moje mladší sestra. Ta by ze mě hned stáhla peřinu a otravovala by mě, než bych vstala.

Pomaloučku lezu ven. Brrr, to je chladno, hned bych si rychle lehla zpátky. Ale už jsem vstala, tak jdu přes kuchyň do koupelny se umýt. Jenže jsem cestou zakopla o kyblík. Snažila jsem se udržet rovnováhu a nespadnout, ale než jsem se vzpamatovala, ležela jsem rozplácnutá na podlaze. V tu chvíli nade mnou slyším smích. Zvednu hlavu a vidím rodiče, jak se mi smějí. Začala jsem se smát s nimi.

Vstala jsem, konečně jsem došla do koupelny, umyla se, vyčistila si zuby a učesala se. Zase zaslechnu hlas: "Verčo, pospěš si, na chodbě na tebe čeká návstěva!" Odpovím: "Momentík, hned jsem tam!"

Pak už jdu ke dveřím. "Ahoj Terezo!" Byla to moje kamarádka, kvůli které jsem si ve spěchu málem zlomila nohu. "Čau Verčo, co ti tak dlouho trvalo?" ptala se se smíchem ve tváři. Nakonec jsme se smály obě a den byl hned o něco veselejší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ranní návštěvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)