ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.92
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Ranní návštěva


OSNOVA:

1. Nepříjemné probuzení
2. Nehoda
3. V koupelně
4. Moje kamarádka a veselý konec


Ráno mě něco pošimralo na tváři. Byla to moucha. Potom se ozval hlas: "Verčo, vstávej! Máš tady návštěvu." Přetáhla jsem si peřinu přes hlavu, tak moc se mi nechtělo vstávat. Nerada lezu z teplého pelíšku. Ještěže mě nepřišla vzbudit moje mladší sestra. Ta by ze mě hned stáhla peřinu a otravovala by mě, než bych vstala.

Pomaloučku lezu ven. Brrr, to je chladno, hned bych si rychle lehla zpátky. Ale už jsem vstala, tak jdu přes kuchyň do koupelny se umýt. Jenže jsem cestou zakopla o kyblík. Snažila jsem se udržet rovnováhu a nespadnout, ale než jsem se vzpamatovala, ležela jsem rozplácnutá na podlaze. V tu chvíli nade mnou slyším smích. Zvednu hlavu a vidím rodiče, jak se mi smějí. Začala jsem se smát s nimi.

Vstala jsem, konečně jsem došla do koupelny, umyla se, vyčistila si zuby a učesala se. Zase zaslechnu hlas: "Verčo, pospěš si, na chodbě na tebe čeká návstěva!" Odpovím: "Momentík, hned jsem tam!"

Pak už jdu ke dveřím. "Ahoj Terezo!" Byla to moje kamarádka, kvůli které jsem si ve spěchu málem zlomila nohu. "Čau Verčo, co ti tak dlouho trvalo?" ptala se se smíchem ve tváři. Nakonec jsme se smály obě a den byl hned o něco veselejší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lejzloo14 (Wejča), 28.10.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ranní návštěvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­