ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 329x Prosím, ohodnoť práci

Pyšný žabák (s vyjmenovanými slovy)

Byl jednou jeden král a bydlel na zámku v Litomyšli. Měl moc rád zvířata a tak si vybudoval menší ZOO. Měl v ní například kobyly, býky, myši, hlemýždě, hmyz, netopýry, slepýše, sýčky, sýkory a sysly. Všechna zvířata byla v jiné kleci, aby si navzájem něco neudělala. Kobyla a býk měli velká kopyta a stále přežvykovali. Myši zase několikrát za den utekly a stráže neměli nic jiného na práci než hledat myši. Z hmyzu pan král choval jenom berušky, mravence a pavouky. Ty měli zvláštní klec na zahradě.
Jednou za sychravého dne se zvířata chovala divně a tak to pokračovalo i další dny. Král začal svolávat nejlepší veterináře, aby mu zvířata uzdravili. Nikomu se to nepodařilo a proto z toho král onemocněl. Začali se sbíhat i různí doktoři, aby ho vyléčili. Král dostával na uzdravení různé byliny a hlavně pelyněk. Plynul čas a král se se zvířaty stále neuzdravovali. Všem se to zdálo být divné a tak se začalo pátrat po okolí, jestli nenajdou nějakou divnou věc.
A najednou někdo zakřičel: "Pojďte všichni sem, něco jsem našel!" Všichni se seběhli a viděli jak se nějaký pyšný žabák máchá u pramenu vody pro zvířata. Vystrkoval blýskavý jazyk do vody a vyplivoval jedovatou vodu. Lidé žabáka vyhodili pryč a vodu vyměnili za čistou.
Od té doby byla zvířata zdravá a jak se to dozvěděl král, tak vyskočil z postele a začal hlasitě výskat. Obyvatelé Litomyšli také byli velice šťastni a od toho dne si začali dávat pozor na žáby a na žabáky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dyndula, 05.10.2003

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pyšný žabák (s vyjmenovanými slovy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­