ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 329x Prosím, ohodnoť práci

Pyšný žabák (s vyjmenovanými slovy)

Byl jednou jeden král a bydlel na zámku v Litomyšli. Měl moc rád zvířata a tak si vybudoval menší ZOO. Měl v ní například kobyly, býky, myši, hlemýždě, hmyz, netopýry, slepýše, sýčky, sýkory a sysly. Všechna zvířata byla v jiné kleci, aby si navzájem něco neudělala. Kobyla a býk měli velká kopyta a stále přežvykovali. Myši zase několikrát za den utekly a stráže neměli nic jiného na práci než hledat myši. Z hmyzu pan král choval jenom berušky, mravence a pavouky. Ty měli zvláštní klec na zahradě.
Jednou za sychravého dne se zvířata chovala divně a tak to pokračovalo i další dny. Král začal svolávat nejlepší veterináře, aby mu zvířata uzdravili. Nikomu se to nepodařilo a proto z toho král onemocněl. Začali se sbíhat i různí doktoři, aby ho vyléčili. Král dostával na uzdravení různé byliny a hlavně pelyněk. Plynul čas a král se se zvířaty stále neuzdravovali. Všem se to zdálo být divné a tak se začalo pátrat po okolí, jestli nenajdou nějakou divnou věc.
A najednou někdo zakřičel: "Pojďte všichni sem, něco jsem našel!" Všichni se seběhli a viděli jak se nějaký pyšný žabák máchá u pramenu vody pro zvířata. Vystrkoval blýskavý jazyk do vody a vyplivoval jedovatou vodu. Lidé žabáka vyhodili pryč a vodu vyměnili za čistou.
Od té doby byla zvířata zdravá a jak se to dozvěděl král, tak vyskočil z postele a začal hlasitě výskat. Obyvatelé Litomyšli také byli velice šťastni a od toho dne si začali dávat pozor na žáby a na žabáky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pyšný žabák (s vyjmenovanými slovy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)