ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Psaníčko

'Zase do školy. Proč zrovna já?' Taková slova se ozývala z pokojíčku sedmnáctileté Bereniky, působící trochu chlapeckým dojmem.
'Studuji na střední škole ekonomiku a vůbec mě nebaví,' vysvětluje. 'Navíc se mnou do třídy chodí samé namyšlené holky, se kterými si vůbec nerozumím. Horor prostě... Ale říká se, co tě nezabije, to tě posílí. Školu musím zvládnout, už jen kvůli rodičům...'

Sedím ve vlaku a koukám se z okna. Dvě stanice utekly jako voda. Než se naději, stojím před svou školou. Vcházím dovnitř a rychle mizím do šatny. Při převlékání jsem ve skřínce nalezla psaníčko. Stálo na něm: DOSTAV SE V 16 HODIN K AUTOBUSOVÉ ZASTÁVCE, M.K."
Kdo to může být? Michal Krátký, docvaklo mi. Do toho kluka jsem již delší dobu zamilovaná, víte? Absolvuji 8 hodin výuky a v půl čtvrté běžím k zastávce...

Nikde nikdo. Bojím se. Najednou ale někdo vyběhne z kopce a povalí mě na zem. Cítím, jak mi píchá injekci do ruky. Omdlévám do bezvědomí.

Probouzím se v nemocnici na JIPce. Nevím, co se stalo. Až policisté mi všechno vysvětlili, dokonce jsem se dozvěděla, že psaníčko mi nedal Michal, ale holky, které byly za své jednání následně potrestány.

I mým rodičům to otevřelo oči, nyní už jsem na škole, kde se mi líbí, mám super kolektiv a spoustu kamarádů.

Věta na závěr: Všechno se dá řešit a nikde nemusíte trpět!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Křížová, 07.04.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PsaníčkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­